Артимишин П., Меренюк Х. Україна та українці в пострадянських білоруських підручниках та посібниках з історії

Артимишин П., Меренюк Х. Україна та українці в пострадянських білоруських підручниках та посібниках з історії: колективна монографія / НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2024. 294 с.

Здійснено комплексний аналіз та відтворення збірних образів України й українців у пострадянських білоруських підручниках і посібниках з історії та простеження їхньої трансформації упродовж 1991–2024 рр. щодо різних етапів українського минулого: від доби Середньовіччя через ранньомодерний час, період «довгого XIX століття», існування СРСР до сучасності. Відзначено зміни, яких протягом останніх трьох десятиліть зазнали дидактичні підходи щодо українського історичного аспекту у відповідній білоруській навчальній літературі (як у контексті історії Білорусі, так і всесвітньої історії та історії зовнішньої політики Республіки Білорусь) і простежено наслідки впливу державної ідеології та геополітичної кон’юктури на цей процес.
Для науковців, політологів, працівників органів державної влади, політиків, представників експертного й інтелектуального середовища та зацікавленої тематикою широкої читацької аудиторії.


DOI 10.33402/ukrbil.2024
ISBN 978-617-14-0372-7


Завантажити оригінал




Дивіться також:

Крип’якевич І. Студії над державою Богдана Хмельницького
Штикало Д. Над світом сяє хрест меча
Володимир Петегирич, Дмитро Павлів. Археологічні дослідження Верхньої Наддністрянщини 1992–2016 рр. як приклад наукової і культурної співпраці Польщі й України.
Оголошення:
Новини:

Співпраця з Міністерством закордонних справ України: активізація наукових досліджень щодо вивчення українсько-польського військово-політичного протистояння у середині ХХ століття

9 липня 2025 р. у Прикарпатському національному університеті ім. В. Стефаника відбувся 2-ий круглий стіл істориків, на якому актуалізовано дискусійні проблеми українсько-польських міждержавних і міжнаціональних відносин новітньої доби, насамперед передумови, хід та наслідки Волинської трагедії 1943–1944 рр. Модерували захід заступник міністра закордонних справ України, кандидат юридичних наук Олександр Міщенко та в. о. ректора Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, професор Ігор Цепенда. На круглому столі із пропозиціями виступили наші колеги завідувач відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин», доктор історичних наук Микола Литвин та старший науковий співробітник відділу новітньої історії, кандидат історичних наук Микола Посівнич.