Артимишин П., Меренюк Х. Україна та українці в пострадянських білоруських підручниках та посібниках з історії

Артимишин П., Меренюк Х. Україна та українці в пострадянських білоруських підручниках та посібниках з історії: колективна монографія / НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2024. 294 с.

Здійснено комплексний аналіз та відтворення збірних образів України й українців у пострадянських білоруських підручниках і посібниках з історії та простеження їхньої трансформації упродовж 1991–2024 рр. щодо різних етапів українського минулого: від доби Середньовіччя через ранньомодерний час, період «довгого XIX століття», існування СРСР до сучасності. Відзначено зміни, яких протягом останніх трьох десятиліть зазнали дидактичні підходи щодо українського історичного аспекту у відповідній білоруській навчальній літературі (як у контексті історії Білорусі, так і всесвітньої історії та історії зовнішньої політики Республіки Білорусь) і простежено наслідки впливу державної ідеології та геополітичної кон’юктури на цей процес.
Для науковців, політологів, працівників органів державної влади, політиків, представників експертного й інтелектуального середовища та зацікавленої тематикою широкої читацької аудиторії.


DOI 10.33402/ukrbil.2024
ISBN 978-617-14-0372-7


Завантажити оригінал




Дивіться також:

Крип’якевич І. Студії над державою Богдана Хмельницького
Штикало Д. Над світом сяє хрест меча
Володимир Петегирич, Дмитро Павлів. Археологічні дослідження Верхньої Наддністрянщини 1992–2016 рр. як приклад наукової і культурної співпраці Польщі й України.
Оголошення:
Новини:

Вічная пам'ять!

Колектив Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України висловлює глибокі співчуття Книшу Ярославу Богдановичу у зв'язку зі смертю матері. 

Зеленосвяточний похід у Перемишлі (Республіка Польща)

15 червня 2025 р. у Перемишлі відбувся зеленосвяточний похід представників влади, громадських та наукових структур, церковно-релігійних громад Республіки Польща та Україна на Український військовий цвинтар у Пикуличах (околиця міста), де вшановано памʼять майже дві тисяч загиблих інтернованих вояків Армії УНР та ЗУНР