Відбулась ХІХ Міжнародна наукова конференція "Археологія заходу України"

2024-05-20

15-17 травня у відділі археології відбулась ХІХ Міжнародна наукова конференція "Археологія заходу України".

Історія конференцій «Археологія заходу України» розпочалась двадцять років тому у травні 2004 р. Цьогоріч травневий Львів дев’ятнадцятий раз зібрав археологів з України, Польщі, США на Міжнародну наукову конференцію "Археологія заходу України". Організаторами заходу виступили Відділ археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України,  Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України та Кременецько-Почаївський ДІАЗ.

На початку конференції усі присутні вшанували пам'ять аспіранта відділу археології Миколи Майорчака, якого вбила росія під Білогрудівкою 2 червня 2023 р.

Учасники конференції упродовж двох днів засідань виголосили понад 40 доповідей, які тематично охопили усі археологічні епохи від палеоліту до пізнього середньовіччя і нового часу; археозоологію, превентивну археологію, історію археології тощо.  Третій день археологи провели у звичному для себе середовищі - на історико-культурних пам'ятках. Учасники конференції мали змогу відвідати Кременець, де чудову екскурсію та гостинний прийом організували співорганізатори конференції.

Про археологію, музейництво, війну і науку в умовах війни багато говорили на засіданнях і в кулуарах. Дякуємо кожному, хто долучився до цього важливого наукового форуму організацією, участю, підтримкою і добрим словом! Дякуємо ЗСУ, що мали змогу безпечно засідати у чудовому залі НТШ, а не в бомбосховищах!

З вірою у Перемогу чекаємо наступних наукових зустрічей!


2024-05-20 АЗУ


Читайте також:

2024-07-19
У липні 2024 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар Інституту релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії та Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ (відділи нової історії України й української літератури).

2024-07-15
Колектив Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України висловлює щирі співчуття рідним і близьким із приводу непоправної втрати – смерті багаторічної працівниці Інституту Дарії КЛИМ. Нехай добрий, світлий спомин про Неї назавжди залишиться у серцях усіх, хто її знав, любив та шанував! Світла і вічна пам'ять...

2024-07-12

1–4 липня 2024 року на базі Інституту медієвістичних студій Лідського університету (Велика Британія) відбувся черговий щорічний Міжнародний медієвістичний конгрес (Leeds International Medieval Congress 2024). Цьогоріч науковий форум був присвячений осмисленню проблематики «кризи» в усіх можливих аспектах цього поняття і зібрав понад 2700 вчених з усього світу. Серед понад двох тисяч доповідей учасники мали можливість заслухати виступ молодшого наукового співробітника відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, к.і.н. Ростислава Вацеби, котрий представив свої напрацювання у дослідженні демографічних та культурних наслідків кліматичної кризи пізньоантичного малого льодовикового періоду (536–560 рр.) на сході Європи. 


Оголошення:

Видання:

Словник української мови XVI – першої половини XVII ст.