Відбувся науковий семінар "Дмитро Вітовський - державний та військовий діяч ЗУНР"

2024-07-19
У липні 2024 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар Інституту релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії та Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ (відділи нової історії України й української літератури).

Гостем заходу був науковий працівник Інституту українознавства доктор історичних наук, професор Микола Литвин. 

У своїй доповіді "Дмитро Вітовський - державний та військовий діяч ЗУНР" М. Литвин охарактеризував добу національно-визвольних змагань, активним учасником яких був Вітовський, з екстраполяцією на сучасність – російсько-українську війну, порівнявши виклики, що постали перед українцями понад століття тому і постають тепер, у дні новітньої боротьби за нашу незалежність. Учений показав основні вектори багатогранної діяльності Вітовського - і як політика, і як військовика, і як літератора, що відомий в історії як сотник Легіону Українських січових стрільців, полковник УГА, один з організаторів Листопадового чину та Української галицької армії, державний секретар військових справ ЗУНР. Виступ був із цікавістю заслуханий і викликав жваве обговорення учасників семінару.

Організувала та модерувала захід к. і. н. Ірина Орлевич (Інститут релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ).


2024-07 Семінар про Дмитра Вітовського


Читайте також:

2025-05-07
Захід відбудеться за сприяння Національного фонду досліджень України у рамках виконання проєкту «Історична памʼять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації» (реєстраційний номер проєкту: 2023.03/0207).

2025-05-06
1 травня 2025 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відвідав керівник наукового відділу Інституту воєнних втрат Польщі ім. Я. Карського доктор Пьотр Олеховський.

2025-05-03
Спеціалізована вчена рада Д 35.222.01 прийняла до захисту дисертацію Бортнік Тетяни Володимирівни на тему «Партія «Селянський союз» в суспільно-політичному житті Західної України в 1920-х рр.» на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук за спеціальністю 07.00.01 – історія України.

Оголошення:

Видання:

Артимишин П., Меренюк Х. Україна та українці в пострадянських білоруських підручниках та посібниках з історії