XII конференція "Археологія Заходу України"

2015-05-20

Від 20 по 22 травня 2015 р. в Інституті українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України проходить ХІІ Міжнародна наукова конференція "Археологія Заходу України", в якій беруть участь понад 70 науковців із академічних установ та вищих навчальних закладів України, Польщі, Росії, Булорусі. 

Учасників конференції привітав директор Інституту Микола Литвин, який розповів про міждисциплінарні студії у колективі за участю археологів, істориків, філологів та літературознавців.

Завідувач відділу археології Олександр Ситник презентував новий випуск збірника "Матеріали і дослідження з археології Прикарпаття і Волині" (Львів, 2015), а також монографії співробітників відділу Віктора Войнаровського, Віри Гупало, Миколи Бандрівського, Наталії Булик. 

Завершиться конференція поїздкою на Самбіршщину, де науковці оглянуть пам'ятки археології та сакральні обєкти.

На честь Дня вишиванки більшість учасників конференції одягли народні строї різних регіонів України.

Конференція відбувається у відділі археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Програма:



Читайте також:

2023-05-31
30 травня 2023 р. старший науковий співробітник відділу “Центр дослідження українсько-польських відносин” Інституту українознавства ім.І.Кряп’якевича НАН України, доктор історичних наук Андрій Боляновський у рамках заершення наукового стажування в Інституті єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку виступив із науковою доповіддю на семінарі-вебінарі із доповіддю на тему “Українсько-єврейські відносини у контексті антисемітизму у Східній Європі у 1918-1939 роках”.

2023-05-27
Упродовж січня-травня 2023 року в рамках стажування в Дослідницькому центрі Eur’ORBEM / CNRS-Sorbonne Université (Париж, Франція) кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови, історик-лексикограф Ольга Заневич ознайомилася з унікальним фондом Бібліотеки Центру славістичних досліджень (CES – Bibliothèque du Centre d’études slaves, Paris)

2023-05-27
6 червня 2023 року у Варшаві (Pałac Staszica, Sala im. Erazma Majewskiego) відбудеться наукова конференція «Спадщина Здзіслава Штібера до старих і нових тенденцій у слов'янському мовознавстві» / «Spuścizna Zdzisława Stiebera wobec dawnych i nowych tendencji w językoznawstwie slawistycznym», приурочена 120-їй річниці від дня народження вченого, чиє імʼя тісно повʼязане зі Львовом, а вклад у дослідження лемківського говору є неоціненним.

Оголошення:

Видання:

Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття ( за матеріалами археологічних досліджень)