Словник староукраїнської мови XIV — XV ст. Т. 1.

Словник староукраїнської мови XIV — XV ст. Т. 1. / Ред. тому: Л. Л. Гумецька, І. М. Керницький. К.: «Наукова думка», 1977. 632 с.

Словник староукраїнської мови реєструє актову лексику першого етапу середнього періоду історії української писемної мови. У словнику подається максимально повний виклад усіх наявних значень, семантичних відтінків, словосполучень з докладною розробкою статей службових слів за всіма їх синтаксичними функціями. Вперше в лексикографічній практиці із зазначенням фонетичної і графічної варіативності слів. Запроваджується цифрова статистика значень, семантичних відтінків і функцій засвідчених у пам’ятках XIV—XV ст. слів, а також усіх наявних фонетичних і графічних варіантів у формах з різними деформаціями включно. Словник є також базою для етимологічних досліджень, для порівняльного вивчення слов’янських мов та їх взаємодії з іншими мовами. 
Для філологів широкого профілю, мовознавців, палеографів, фахівців з історії української мови, викладачів, студентів та ін.




Дивіться також:

Словник староукраїнської мови XIV — XV ст. Том 2
Словник української мови ХVІ – першої половини ХVІІ ст. Випуск 1
Словник української мови ХVІ – першої половини ХVІІ ст. Випуск 2
Оголошення:
Новини:

Вічная пам'ять!

Колектив Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України висловлює глибокі співчуття Книшу Ярославу Богдановичу у зв'язку зі смертю матері. 

Зеленосвяточний похід у Перемишлі (Республіка Польща)

15 червня 2025 р. у Перемишлі відбувся зеленосвяточний похід представників влади, громадських та наукових структур, церковно-релігійних громад Республіки Польща та Україна на Український військовий цвинтар у Пикуличах (околиця міста), де вшановано памʼять майже дві тисяч загиблих інтернованих вояків Армії УНР та ЗУНР