Програма Шевченківського концерту

2015-03-24

У середу, 25 березня о 14:00, в Інституті українознавства ім. Крип'якевича НАН України на вул. Козельницькій, 4, відбудеться Шевченківський концерт.

Він не буде традиційним, бо ми запросили цікавих людей: 

- лекцію про роботу пам'яті у Шевченка читатиме Ірина Старовойт, літературознавець, перекладачка і поетка;
|- виступатиме молодий львівський кобзар Андрій Селецький, актор Львівського театру ім. Леся Курбаса;
- відтак виступлять двоє молодих акторів - Василь Сидорко і Марічка Кміть, які є студентами Олега Стефана і навчаються при театрі ім. Леся Курбаса - вони підготували шевченківську програму;
- насамкінець на сцену повернеться Андрій Селецький, цього разу як учасник групи "Миклухо Маклай", і разом з іншим учасником групи, а заразом теж актором театру ім. Курбаса Ярославом Федорчуком вони в дуеті заспівають козацьких пісень та пісень на слова Шевченка.

Ведучим концерту буде Петро Шкраб'юк.

Захід відкритий для всіх, тож можна запрошувати охочих.

Місце: актова зала Інституту регіональних досліджень на 3 поверсі.

Побажання від п. Ольги Кровицької: принести видання "Кобзаря" з домашньої бібліотеки для формування виставки.



Читайте також:

2023-10-02
Відділ української літератури Інституту українознавства ім.І.Крипʼякевича 17 жовтня об 11:00 проводить круглий стіл «Як сприймати тексти неоднозначних українських радянських письменників». 

2023-10-01
26 вересня 2023 р. інститут відвідав колишній вчений секретар інституту, кандидат історичних наук Богдан Грабовецький (нині мешкає у Канаді) й зустрівся із давніми колегами  Володимирем Петегиричем, Юрієм Лукомським, Миколою Литвином, Дарією Романовою. У спогадах розповів про взаємини батька, доктора історичних наук Володимира Грабовецького із Іваном Крип’якевичем, Ярославом Дашкевичем, Ярославом Ісаєвичем. Принагідно зауважив, що у Львові побував на презентації фільму «Довбуш», де режисер Олесь Санін ствердив, що до роботи над цим історичним трилером його заохотив у свій час історик Володимир Грабовецький.

2023-10-01
21−22 вересня 2023 р. відбулися XVI Українсько-польські зустрічі у Яремчі (Івано-Франківська область), організатором яких стала низка українських та польських науково-освітніх закладів і фондів. Його багатолітній учасник завідуючий відділу «Центру дослідження українсько-польських відносин» Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, доктор історичних наук Микола Литвин проаналізував традиції українсько-польської військової взаємодопомоги, актуалізував можливості та перспективи співпраці силових структур і громадськості обох країн під час нової російської агресії проти України. Водночас презентував польським та українським колегам нову колективну працю інституту «Росія – Україна: зради, союзи, війни», до написання якої залучено провідних науковців країни; розповів про нові наукові проекти інституту.

Оголошення:

Видання:

Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття ( за матеріалами археологічних досліджень)