Яковишина Яна Миколаївна

молодший науковий співробітник, кандидат історичних наук

Народилася 10 квітня 1986 р. в смт Роздольне, АР Крим.

У 2003–2008 рр. навчалася на історичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка.

Упродовж 2008–2011рр – аспірантура при кафедрі археології та спеціальних галузей історичної науки ЛНУ ім. І. Франка

2016 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Мальований орнамент на посуді заліщицької групи трипільської культури».

В Інституті від 2006 року: лаборант, молодший науковий співробітник (від 2015).

 Наукові зацікавлення: енеолітична орнаментика на кераміці культур Центрально-Східної та Південної Європи; типологія трипільських розписів на посуді часу ВІ, ВІ-ВІІ Пруто-Дністрянського регіону.

 

GoogleScholar: https://scholar.google.com.ua/citations?hl=uk&user=e7s5p88AAAAJ

Е-mail: jkovyshyna@ukr.net

 

Основні наукові праці

Автореферат

·      Мальований орнамент на посуді заліщицької групи трипільської культури. Автореф. … канд. іст. наук.: 07.00.04. – археологія. – Львів, 2016. – 19 с.

Статті

·       Трипільський орнамент: окремі аспекти історіографії та методики досліджень // Матеріали і дослідження з археології Прикарпаття і Волині. – Вип. 18. – Львів, 2014. – С. 97–109.

·       Елементи орнаменту на посуді заліщицької групи Трипілля // Sphere of culture. – Volume XI. – Lublin, 2015. – P. 461–471.

·       Керамічний комплекс трипільського поселення Незвисько: спроба систематизації джерело // Матеріали і дослідження з археології Прикарпаття і Волині. – Вип. 20. – Львів, 2016. – С. 57–68 [співавт.: О.Куценяк].

·       Формування трипільської колекції у фондах Львівського історичного музею // Матеріали і дослідження з археології Прикарпаття і Волині. – Вип. 21. – Львів, 2017. – С. 214–223 [співавт.: О.Куценяк].

Оголошення:
Новини:

Російсько-українська війна в польському й українському дискурсах

13 березня 2023 року у Львові презентовано Спеціальний рапорт Еміграційної платформи ЕВЛ та Студіум Східної Європи Варшавського університету "Воєнні біженці з України. Рік в Польщі". У презентації взяли участь науковці відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Дискусію викликало неточне формулювання терміна "воєнні біженці", а також відсутність у проєкті будь-яких згадок про історичну спадщину нинішніх переселень. Результати досліджень польських та українських науковців буде опубліковано у фаховому виданні Інституту "Україна-Польща: історична спадщина, суспільна свідомість".

Допомога історикам Малої академії наук

5 березня 2023 р. відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу членів МАН, на якому найкращих молодих істориків відзначено грамотами дирекції Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. Член журі, завідувач відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту, проф. Микола Литвин розповів молодим дослідникам та педагогам області про традиції Інституту і заохотив молодих науковців після завершення вищих навчальних закладів вступати до аспірантури Інституту.
Видання:

Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття ( за матеріалами археологічних досліджень)