Романова Дарія Яківна

інженер І кат.,

Романова Дарія Яківна

інженер І категорії

Народилася 14 грудня 1946 року в м. Львів.

1988 року закінчила історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка.

В Інституті від 1967 р.: секретар-друкар, старший лаборант, від 1970 – бере участь у польових і камеральних експедиціях.

Основні наукові праці

Статті

·       Археологічні дослідження Р. Багрія на теренах Львова і Львівщини // Матеріали і дослідження з археології Прикарпаття і Волині. – Львів, 2002. – Вип. 8. – С. 44-47.

·       Роман Багрій // Інформаційний бюлетень 2002 р. – Львів, 2003. – С. 169-170.

·       Історія життя, або життя для історії. // Просвіта, число 12 (263) грудень 2003 р.

 


Оголошення:
Новини:

Російсько-українська війна в польському й українському дискурсах

13 березня 2023 року у Львові презентовано Спеціальний рапорт Еміграційної платформи ЕВЛ та Студіум Східної Європи Варшавського університету "Воєнні біженці з України. Рік в Польщі". У презентації взяли участь науковці відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Дискусію викликало неточне формулювання терміна "воєнні біженці", а також відсутність у проєкті будь-яких згадок про історичну спадщину нинішніх переселень. Результати досліджень польських та українських науковців буде опубліковано у фаховому виданні Інституту "Україна-Польща: історична спадщина, суспільна свідомість".

Допомога історикам Малої академії наук

5 березня 2023 р. відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу членів МАН, на якому найкращих молодих істориків відзначено грамотами дирекції Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. Член журі, завідувач відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту, проф. Микола Литвин розповів молодим дослідникам та педагогам області про традиції Інституту і заохотив молодих науковців після завершення вищих навчальних закладів вступати до аспірантури Інституту.
Видання:

Гавінський А., Яковишина Я. Культури Трипілля та лійчастого посуду як приклад контактів енеолітичних спільнот