Польсько-українське пограниччя: етнополітичні, мовні та релігійні критерії самоідентифікації населення: монографія

Схарактеризовано процес формування українсько-польського кордону у ХХ ст. крізь призму суспільно-політичних і військових процесів. Досліджено проблеми формування етнічної ідентичності (самоідентифікації) населення українсько-польського пограниччя. Проаналізовано значення кордону в щоденних практиках мешканців прилеглих територій, вплив соціокультурних, суспільно-політичних чинників на українсько-польські відносини. Вказано на особливості трансформації сприйняття кордону після відновлення української та польської державності. Доведено важливе значення культурної спадщини пограниччя у процесі кристалізації національної ідентичності, сучасних міждержавних відносин.

Для науковців, усіх, хто цікавиться новітньою історією України й українсько-польськими відносинами.


 


Завантажити оригінал



Дивіться також:

Пастух Т. Мости Олега Лишеги
Скарби українських говорів: тексти про борщ
Сова А. Іван Боберський: суспільно-культурна, військово-політична та освітньо-виховна діяльність
Оголошення:
Новини:

Вічная пам'ять!

Колектив Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України висловлює глибокі співчуття Книшу Ярославу Богдановичу у зв'язку зі смертю матері. 

Зеленосвяточний похід у Перемишлі (Республіка Польща)

15 червня 2025 р. у Перемишлі відбувся зеленосвяточний похід представників влади, громадських та наукових структур, церковно-релігійних громад Республіки Польща та Україна на Український військовий цвинтар у Пикуличах (околиця міста), де вшановано памʼять майже дві тисяч загиблих інтернованих вояків Армії УНР та ЗУНР