Михайло Глушко, Леся Хомчак. Надсяння: традиційна культура і побут (етнолінгвістичні скарби)

Михайло Глушко, Леся Хомчак. Надсяння: традиційна культура і побут (етнолінгвістичні скарби) / відп. ред. Н.Хобзей; НАН України, Інститут українознавства ім.І.Крип'якевича. Львів, 2017. 592с. (Серія “Діалектологічна скриня”; Українознавча наукова бібліотека НТШ. Ч.47).

Пропоноване видання репрезентує традиційну культуру та побут одного з найменш досліджених етнографічних та діалектних ареалів України – Надсяння – у польових етнолінгвістичних записах живого мовлення. Упродовж 2004–2010 років автори записали матеріали в Мостиському, Старосамбірському, Самбірському та Яворівському районах Львівської області, а також від переселенців. У книзі використано світлини з родинних архівів надсянців. У вступних статтях окреслено межі Надсяння як етнографічного району, описано стан його етнографічного та лінгвістичного дослідження, з'ясовано специфіку традиційно-побутової культури та особливості діалектного мовлення. Для етнологів, діалектологів, фольклористів та всіх, хто цікавиться культурою свого народу.


Завантажити оригіналДивіться також:

Взаємодія інституцій держави та громадянського суспільства в Україні: західні землі (кінець XIX - початок XXI ст.)
Гавінський А., Дячишин Ю., Яцишин А. Львівські Ставчани (природа та історія)
Між війною і соборністю. Соціокультурна інтеграція та адаптація переселенців з Донбасу та Криму. Західноукраїнський вектор
Оголошення:
Новини:

Молодший науковий співробітник Інституту Юлія Артимишин виступила на засіданні Президії НАН України 28 грудня 2022 р.

28 грудня 2022 р. під час засідання Президії НАН України молодший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (Львів), кандидат історичних наук Юлія Артимишин презентувала доповідь "Депортаційні акції 1940-х років у національній пам’яті українців: стан та перспективи досліджень".

Вічна пам'ять Герою!

Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України висловлює співчуття аспірантці відділу новітньої історії Василині Зайцевій з приводу загибелі на війні її чоловіка Сергія.