Українські націоналісти в боротьбі проти нацизму: збройне протистояння, спротив у німецьких тюрмах і концтаборах, діяльність на еміграції. Документи та матеріали

Українські націоналісти в боротьбі проти нацизму: збройне протистояння, спротив у німецьких тюрмах і концтаборах, діяльність на еміграції. Документи та матеріали / упоряд. і відп. ред. Михайло Романюк; НАН України Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2020. 904 с.

До збірника увійшли документи й матеріали, які відображають участь українських націоналістів у боротьбі проти нацизму. Публіковані тексти ілюструють різні етапи розвитку українського визвольного руху: період збройного протистояння нацизму, на який оунівці стали одними з перших в Європі – відразу ж після початку Другої світової війни; спротив окупаційному режиму в Україні та боротьбу за виживання у нацистських тюрмах і концтаборах; а також державотворчу діяльність на еміграції, у лавах Світової ліги українських політичних в’язнів (СЛУПВ).

В основі видання – організаційні звіти, спогади колишніх в’язнів гітлерівських тюрем і концтаборів, документи з життя та діяльності СЛУПВ періоду 1985–2019 рр., списки загиблих націоналістів у боротьбі проти нацизму та тих політичних в’язнів, які вижили і продовжували самовіддану працю в лавах УПА та збройного підпілля ОУН, а також у місцях компактного розселення українців за кордоном.

Для істориків, дослідників новітньої історії України, широкої читацької аудиторії.



Завантажити оригінал



Дивіться також:

Дашкевич Я., Кук В., Бойко В., Посівнич М., Сова А. Про генерала Тараса Чупринку (Романа Шухевича)
Бандерівці – провісники держави
Помилування не просив... Доля Юліана Бачинського: Документи. Матеріали. Публікації
Оголошення:
Новини:

VIIІ Всеукраїнська конференція молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії та права у дослідженнях молодих учених» – 15 травня 2025 року

Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича запрошують до участі у VIII Всеукраїнській конференції молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії і права у дослідженнях молодих учених».

Відбувся публічний захист дисертації Ющука Володимира Леонідовича

18 березня 2025 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.01 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Ющука Володимира Леонідовича «Суспільно-політичні та соціокультурні процеси у Волинському воєводстві Другої Речі Посполитої (на прикладі Любомльського повіту)», представлену на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.01 – історія України.