Микола Ільницький

Микола Ільницький / Упорядкування В.Будного. – Львів: ЛНУ імені Івана Франка, 2011. – 576 с. + вкл.; 1-45 іл., порт. – (Серія «Слово про вченого»; Вип. 2).

Другий випуск серії наукових портретів відомих науковців «Слово про вченого», яку видає філологічний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, присвячено Миколі Ільницькому – постаті, добре знаній у літературному та науковому світі. Його праці значною мірою сформували обличчя нашого письменства, літературної критики й компаративістики другої половини ХХ – початку ХХІ століття.

Про пізнавальну та історико-літературну вартісність цього видання свідчать аналітичні праці Івана Дзюби, Романа Іваничука, В’ячеслава Брюховецького, Романа Гром’яка, Івана Денисюка, Тараса Салиги та інших відомих учених, митців і культурних діячів, які різнобічно висвітлюють творчий набуток ювіляра.

Значний інтерес для читача становлять зібрані тут рецензії на книжки М. Ільницького, його інтерв’ю на сторінках преси, бібліографія праць за останні роки. Іменний покажчик дає змогу легко орієнтуватися у книзі, а фотографії ілюструють нещодавній літературний процес, відновлюючи в пам’яті дорогі постаті його учасників.



Дивіться також:

Гаврилів Т. Шкіц філософії сум'яття. Австрійська література у XIX і XX сторіччях
Радянські виборчі кампанії в Західній Україні (1946-1950-роки)
Гряда І. Виробничий осередок IV ст. н. е. поблизу Львова – Луцьк: Волинські старожитності
Оголошення:
Новини:

Вічная пам'ять!

Колектив Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України висловлює глибокі співчуття Книшу Ярославу Богдановичу у зв'язку зі смертю матері. 

Зеленосвяточний похід у Перемишлі (Республіка Польща)

15 червня 2025 р. у Перемишлі відбувся зеленосвяточний похід представників влади, громадських та наукових структур, церковно-релігійних громад Республіки Польща та Україна на Український військовий цвинтар у Пикуличах (околиця міста), де вшановано памʼять майже дві тисяч загиблих інтернованих вояків Армії УНР та ЗУНР