Львів і львів'яни: український соціум та промисел (20-30-ті роки ХХ століття)

Львів і львів'яни: український соціум та промисел (20-30-ті роки ХХ століття). - Львів : Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, 2014. - 400 с. 

У монографії досліджено українське суспільство міжвоєнного Львова. Зокрема розглянуто українське робітництво як окрему етносоціальну верству населення в контексті суспільно-економічного розвитку Львова.

З’ясовано динаміку чисельності та зайнятості робітників-українців у 1920 –1930-х роках. Проаналізовано широкий комплекс питань, пов’язаних із становищем найманих працівників (вишкіл робітничих кадрів, умови праці та побуту, соціальні виступи, організаційний рух, політичні орієнтації ). Висвітлено розвиток українського промислу у Львові, зокрема створення та діяльність економічних осередків, підприємств. 

У монографії подано алфавітний покажчих українських підприємств, а також фотографії, які ілюструють соціально-економічний розвиток тогочасного українського Львова.

У 2015 р. монографія здобула 2 місце у номінації наукова література в рамках конкурсу на фінансову підтримку україномовного книговидання Львівської міської ради.

Запрошуємо до перегляду фрагментів монографії, які публікуються з ознайомчою метою, за згодою авторки

Зміст
- 2.2 Зайнятість та соціальна структура населення с. 32-41
- 2.3 Українське робітництво: соціальній портрет с. 41-47
- 3.3 Українська молодь у польських та єврейських фахових школах с. 190-200




Дивіться також:

Й.-В. Ґете й І. Франко: антиномія природи і духу
Знаки доби і грані таланту
Львівська археологія ХІХ – початку ХХ століття: дослідники, наукові установи, музеї
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на науковий семінар «Формування та репрезентація пам’яттєвих смислів в габітуальному полі війни» за участю Алли Киридон

Науковий семінар організовано в рамках проєкту «Історична пам’ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації», який реалізується завдяки грантовій підтримці Національного фонду досліджень України. Керівник – доктор філологічних наук Ганна Дидик-Меуш.

Відбувся семінар Ради молодих вчених Інституту про книгу Йосипа Ґронського «Львів: історичні студії»

17 жовтня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України (співорганізатори РМВ Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника), організований спільно з ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле» онлайн на платформі Zoom.