Словник української мови ХVІ – першої половини ХVІІ ст. Випуск 16

Словник української мови ХVІ – першої половини ХVІІ ст. / Відп. ред. Д.Гринчишин, М.Чікало / Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. – Львів, 2013. – Вип. 16.– 200 с.

Шістнадцятий випуск є складовою частиною Словника української мови XVI – першої половини XVII ст. – першої в історії української культури праці, яка подає інформацію про книжну і народнорозмовну лексику української мови цього періоду. 

Випуск містить 760 слів на літеру Л; тут подано їхню семантичну, граматичну і стилістичну характеристику. Ілюстративний матеріал наведено з урахуванням хронології, територіального поширення і жанрових особливостей писемних памʼяток. Уперше в українській історичній лексикографічній практиці у цитованому матеріалі збережений наголос слів.

Випуск опублікований за підтримки Меморіяльного фонду ім. Нестора і Зеновії Соломонів при Канадському інституті українських студій (КІУС)

ISBN 966-02-2705-1 (серія)
ISBN 978-966-02-7105-0 (вип. 16)



Дивіться також:

Словник української мови XVI – першої половини XVII ст.
Словник української мови ХVІ – першої половини ХVІІ ст. Випуск 17
Словник української мови ХVІ – першої половини ХVІІ ст. Випуск 15
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на науковий семінар «Формування та репрезентація пам’яттєвих смислів в габітуальному полі війни» за участю Алли Киридон

Науковий семінар організовано в рамках проєкту «Історична пам’ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації», який реалізується завдяки грантовій підтримці Національного фонду досліджень України. Керівник – доктор філологічних наук Ганна Дидик-Меуш.

Відбувся семінар Ради молодих вчених Інституту про книгу Йосипа Ґронського «Львів: історичні студії»

17 жовтня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України (співорганізатори РМВ Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника), організований спільно з ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле» онлайн на платформі Zoom.