Гавінський А., Дячишин Ю., Яцишин А. Львівські Ставчани (природа та історія)

Гавінський А., Дячишин Ю., Яцишин А. Львівські Ставчани (природа та історія). – Львів, 2017. – 128 с.

Написана в науково-популярному стилі книга висвітлює окремі краєзнавчі проблеми села Ставчани Пустомитівського району Львівської області. На сторінках видання можна дізнатися про рельєф, геологію та водні ресурси краю. Вперше розповідається про його дописемну історію, яка ґрунтується на археологічних джерелах, здобутих в останнє десятиліття. Унікальні результати досліджень супроводжує багатий ілюстративний матеріал, зокрема давні австрійські та польські карти, що заповнюють „білі плями“ в історії Ставчан. Не менше захоплюючою є розповідь про буремні події двох світових воєн та національно-визвольного руху.

Для науковців, вчителів, учнів та усіх, хто цікавиться минулим рідного краю.

З пдф-версією книги можна ознайомитися за покликанням.


Дивіться також:

Михайло Глушко, Леся Хомчак. Надсяння: традиційна культура і побут (етнолінгвістичні скарби)
Взаємодія інституцій держави та громадянського суспільства в Україні: західні землі (кінець XIX - початок XXI ст.)
Між війною і соборністю. Соціокультурна інтеграція та адаптація переселенців з Донбасу та Криму. Західноукраїнський вектор
Оголошення:
Новини:

Науковці Інституту українознавства взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують»

У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Історичні витоки та виклики новітньої російсько-української війни: матеріали міжнародної наукової конференції у Варшавському університеті

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».