V Міжнародна наукова конференція «JĘZYK W REGIONIE, REGION W JĘZYKU»

2022-11-29

17‒19 листопада 2022 року в Університеті ім. Адама Міцкевича в Познані (Республіка Польща) відбулася V Міжнародна наукова конференція «język w regionie, region w języku» («Мова в регіоні, регіон у мові»), яку організували Відділи діалектології та антропологійної лінгвістики в рамках Національної програми розвитку гуманітаристики.

Із науковими доповідями, у яких було висвітлено різноаспектні проблеми слов’янської діалектології, виступили 79 учасників. У конференції взяли участь славісти з наукових осередків Польщі, Чехії, Італії, Німеччини та США, а також – досить численно – з України, зокрема зі Львова, Києва, Кам’янця-Подільського, Черкас, Умані, Вінниці.

Інститут українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України представили Тетяна Ястремська, доктор філологічних наук, заступник директора з наукової роботи, та Ганна Дидик-Меуш, доктор філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови.

Дякуємо колегам з Університету ім. Адама Міцкевича в Познані за організацію такої цікавої і науково важливої конференції та за можливість поділитися ідеями, дискусійними моментами та результатами своїх досліджень.


2022-12-02 Познань


Читайте також:

2024-04-18
У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

2024-04-16

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».


2024-04-15
11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».

Оголошення:

Видання:

Ad fontes. Джерела діалектологічних студій. (Серія Діалектологічні студії, т. 1(14))