Семінар Ради молодих вчених за участю Христини Базюк "Листування Артура Форбса як джерело до вивчення шотландців у Руському воєводстві в кінці XVII ст."

2024-03-12
12 березня 2024 року відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Радою молодих вчених відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою Публічний лекторій: простими словами про складне минуле на платформі Zoom.

Доповідала Христина Базюк – аспірантка відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, яка презентувала тему "Листування Артура Форбса як джерело до вивчення шотландців у Руському воєводстві в кінці XVII ст.".

Організатором та модератором події був кандидат історичних наук, голова Ради молодих вчених Інституту та Відділення Павло Артимишин.

Під час виступу лекторка відзначила, у період XVI – поч. XVIII ст. внаслідок економічних, соціальних та релігійних причин чимало шотландців мігрували на територію Речі Посполитої. Одними з таких емігрантів були члени родини Форбсів, яким у другій половині XVII ст. вдалося не лише успішно інтегруватися в місцеве суспільство, а й створити міжнародну торгову мережу з центрами у Ґданську, Кракові, Ярославі та Львові. В Центральному державному історичному архіві України, що у Львові, зберігається кореспонденція (понад 700 листів), надіслана з 1673 р. по 1699 р. до Артура Форбса – одного з трьох основних діячів вказаної торгової мережі. Це джерело інформації дало змогу відтворити побут родини Форбсів, їхні сімейні зв’язки, торгові маршрути й операції, а також найближчих друзів і партнерів.

2024-03-12 Семінар Христини Базюк


Читайте також:

2024-04-18
У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

2024-04-16

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».


2024-04-15
11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».

Оголошення:

Видання:

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: історія, імена, ідеї