Артимишин П. І., Костюк О. А. Україна в зовнішньополітичних концепціях Польщі: аналітична доповідь

Артимишин П. І., Костюк О. А. Україна в зовнішньополітичних концепціях Польщі: аналітична доповідь / НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Львів, 2020. 72 с.

Простежено зародження та генезу концепту «Великої Польщі» та його вплив на стан українсько-польських відносин. Проаналізовано розвиток поглядів польських політичних та інтелектуальних осередків щодо України та українців упродовж XX – початку XXI ст. З’ясовано основні концептуальні підходи щодо обґрунтування зовнішньополітичних доктрин Республіки Польща у пострадянський період, а також місце України в межах реалізації Польщею своєї зовнішньої політики. Показано основні тенденції та зміни в стратегічній направленості зовнішньої політики Польщі під час налагодження тісного, а згодом стратегічного партнерства з Україною. Окрему увагу звернено на внутрішньополітичний дискурс у польському експертному та політичному середовищах, суперечливі заяви польських політиків стосовно розвитку відносин з Україною в умовах російської агресії на Донбасі, а також на наявний консенсус на рівні вищих органів державної влади Республіки Польща щодо важливості України в зміцненні регіональної та континентальної безпеки.
Для науковців, службовців державних органів влади й управління, студентів та широкої читацької аудиторії.


Завантажити оригінал




Дивіться також:

Дашкевич Я., Кук В., Бойко В., Посівнич М., Сова А. Про генерала Тараса Чупринку (Романа Шухевича)
Бандерівці – провісники держави
Помилування не просив... Доля Юліана Бачинського: Документи. Матеріали. Публікації
Оголошення:
Новини:

Вічная пам'ять!

Колектив Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України висловлює глибокі співчуття Книшу Ярославу Богдановичу у зв'язку зі смертю матері. 

Зеленосвяточний похід у Перемишлі (Республіка Польща)

15 червня 2025 р. у Перемишлі відбувся зеленосвяточний похід представників влади, громадських та наукових структур, церковно-релігійних громад Республіки Польща та Україна на Український військовий цвинтар у Пикуличах (околиця міста), де вшановано памʼять майже дві тисяч загиблих інтернованих вояків Армії УНР та ЗУНР