Артимишин П. І., Костюк О. А. Україна в зовнішньополітичних концепціях Польщі: аналітична доповідь

Артимишин П. І., Костюк О. А. Україна в зовнішньополітичних концепціях Польщі: аналітична доповідь / НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Львів, 2020. 72 с.

Простежено зародження та генезу концепту «Великої Польщі» та його вплив на стан українсько-польських відносин. Проаналізовано розвиток поглядів польських політичних та інтелектуальних осередків щодо України та українців упродовж XX – початку XXI ст. З’ясовано основні концептуальні підходи щодо обґрунтування зовнішньополітичних доктрин Республіки Польща у пострадянський період, а також місце України в межах реалізації Польщею своєї зовнішньої політики. Показано основні тенденції та зміни в стратегічній направленості зовнішньої політики Польщі під час налагодження тісного, а згодом стратегічного партнерства з Україною. Окрему увагу звернено на внутрішньополітичний дискурс у польському експертному та політичному середовищах, суперечливі заяви польських політиків стосовно розвитку відносин з Україною в умовах російської агресії на Донбасі, а також на наявний консенсус на рівні вищих органів державної влади Республіки Польща щодо важливості України в зміцненні регіональної та континентальної безпеки.
Для науковців, службовців державних органів влади й управління, студентів та широкої читацької аудиторії.


Завантажити оригінал




Дивіться також:

Угорсько-українське пограниччя: етнополітичні, мовні та релігійні критерії самоідентифікації населення:<br />
монографія
Міжнаціональні відносини в Україні у ХХ – на початку ХХІ ст. Західні землі: монографія / від. ред. Іван Патер, упоряд. Михайло Романюк; НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2020. 698 с.
Духовна культура населення Прикарпаття, Волині і Закарпаття від найдавніших часів до середньовіччя (вибрані проблеми)
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на науковий семінар «Формування та репрезентація пам’яттєвих смислів в габітуальному полі війни» за участю Алли Киридон

Науковий семінар організовано в рамках проєкту «Історична пам’ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації», який реалізується завдяки грантовій підтримці Національного фонду досліджень України. Керівник – доктор філологічних наук Ганна Дидик-Меуш.

Відбувся семінар Ради молодих вчених Інституту про книгу Йосипа Ґронського «Львів: історичні студії»

17 жовтня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України (співорганізатори РМВ Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника), організований спільно з ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле» онлайн на платформі Zoom.