Запрошуємо на науковий семінар Ради молодих вчених "Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг"

2024-03-27

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».

Цього разу доповідачем буде Владислав Кіорсак – доктор філософії, молодший науковий співробітник відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Тема семінару: «Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг»

Прелегент анонсує:

Ісландські саги - унікальне джерело для вивчення історії середньовіччя. Цей жанр з'являється у найвіддаленішому куточку тогочасної Європи - на новозаселеному острові поблизу Полярного кола. Ісландія стала таким собі антропологічним експериментом, коли емігрантська спільнота, яка заледве перевищувала 50 тисяч людей, сформувала справжню кузню де творилися історії, переосмислювалися міфи та винаходилися ідентичності. Завдяки унікальним суспільно-політичним умовам, це місце стало ідеальним середовищем для розвитку літератури нового типу. Норвезькі, шведські та данські правителі прагнули залучати ісландців для написання біографій та історій своїх родів, а на самому острові різноманітні саги існували у десятках версій, створивши величезну текстуальну спадщину.

Що ж таке ці саги, чи можна їм довіряти? Що зумовило зацікавлення історією, наукою та літературою у невеликих вулканічних поселеннях оточених океаном? Які секрети знають ісландці про створення ефективних культурних інститутів та продуктивного середовища для творчості. Про все це, ми поговоримо на лекції, яка стане відправним пунктом до подальших мандрівок історичними сюжетами саг.

Дата: 11 квітня 2024 р.

Час: 18:30

Місце: Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11; вхід з проспекту Свободи).

Захід буде доступним також і онлайн на платформі Zoom:

Лінк https://us04web.zoom.us/j/73193231726?pwd=aVz2hdItE8pkC3HaIT9iPCblpDzfuk.1

ID: 731 9323 1726

Пароль: 5qMFVd


2024-03-27 Кіорсак


Читайте також:

2024-07-19
У липні 2024 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар Інституту релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії та Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ (відділи нової історії України й української літератури).

2024-07-15
Колектив Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України висловлює щирі співчуття рідним і близьким із приводу непоправної втрати – смерті багаторічної працівниці Інституту Дарії КЛИМ. Нехай добрий, світлий спомин про Неї назавжди залишиться у серцях усіх, хто її знав, любив та шанував! Світла і вічна пам'ять...

2024-07-12

1–4 липня 2024 року на базі Інституту медієвістичних студій Лідського університету (Велика Британія) відбувся черговий щорічний Міжнародний медієвістичний конгрес (Leeds International Medieval Congress 2024). Цьогоріч науковий форум був присвячений осмисленню проблематики «кризи» в усіх можливих аспектах цього поняття і зібрав понад 2700 вчених з усього світу. Серед понад двох тисяч доповідей учасники мали можливість заслухати виступ молодшого наукового співробітника відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, к.і.н. Ростислава Вацеби, котрий представив свої напрацювання у дослідженні демографічних та культурних наслідків кліматичної кризи пізньоантичного малого льодовикового періоду (536–560 рр.) на сході Європи. 


Оголошення:

Видання:

Місцеве самоврядування в Україні (ХХ – початок ХХІ століття). Західні землі: монографія