Запрошуємо на науковий семінар Ради молодих вчених "Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг"

2024-03-27

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».

Цього разу доповідачем буде Владислав Кіорсак – доктор філософії, молодший науковий співробітник відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Тема семінару: «Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг»

Прелегент анонсує:

Ісландські саги - унікальне джерело для вивчення історії середньовіччя. Цей жанр з'являється у найвіддаленішому куточку тогочасної Європи - на новозаселеному острові поблизу Полярного кола. Ісландія стала таким собі антропологічним експериментом, коли емігрантська спільнота, яка заледве перевищувала 50 тисяч людей, сформувала справжню кузню де творилися історії, переосмислювалися міфи та винаходилися ідентичності. Завдяки унікальним суспільно-політичним умовам, це місце стало ідеальним середовищем для розвитку літератури нового типу. Норвезькі, шведські та данські правителі прагнули залучати ісландців для написання біографій та історій своїх родів, а на самому острові різноманітні саги існували у десятках версій, створивши величезну текстуальну спадщину.

Що ж таке ці саги, чи можна їм довіряти? Що зумовило зацікавлення історією, наукою та літературою у невеликих вулканічних поселеннях оточених океаном? Які секрети знають ісландці про створення ефективних культурних інститутів та продуктивного середовища для творчості. Про все це, ми поговоримо на лекції, яка стане відправним пунктом до подальших мандрівок історичними сюжетами саг.

Дата: 11 квітня 2024 р.

Час: 18:30

Місце: Підземелля Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11; вхід з проспекту Свободи).

Захід буде доступним також і онлайн на платформі Zoom:

Лінк https://us04web.zoom.us/j/73193231726?pwd=aVz2hdItE8pkC3HaIT9iPCblpDzfuk.1

ID: 731 9323 1726

Пароль: 5qMFVd


2024-03-27 Кіорсак


Читайте також:

2024-04-18
У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

2024-04-16

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».


2024-04-16

23 березня 2024 р. у Київському національному університеті Т. Шевченка відбулися річні наукові читання Національної академії наук вищої школи України, на яких обговорено актуальні проблеми розвитку науки, освіти та культури України, захисту її від новітньої російської агресії. Особливе зацікавлення викликали доповіді економіста Анатолія Кінаха, медикині Ольги Богомолець, фізика і перекладача Максима Стріхи, історика Георгія Папакіна. У виступі нашого колеги, завідувача відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин» Миколи Литвина проаналізовано особливості польсько-українських міждержавних і міжнаціональних відносин, актуалізовано історіографічні та археографічні перспективи дослідження проблеми.


Оголошення:

Видання:

Українська еліта у другій половині ХІХ – на початку ХХІ століття: особливості формування, трансформація уявлень, інтелектуальний потенціал. Західні землі. Вибрані проблеми