Семінар "Львів Чубая: між сходом і заходом"

2015-03-01

Засідання наукового семінару відділу української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України!

Доповідач - Оксана Загороднюк,
аспірантка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка

Тема - Львів Чубая: між сходом і заходом

Міський пейзаж у поезії Грицька Чубая абстрактний і майже невпізнаваний. Це може бути Рим і Вавилон, але насамперед, звісно, Єрусалим. Місто Месії, героїв та пророків. Місто-сон, видіння чи галюцинація. 

Воднораз існує реальний Чубай у реальному місті, в якому його, Чубаєві, смаки задають інтелектуальну моду. Тут він відкриває Захід, вчить любити джаз і Еліота. Тут же Олег Лишега відкриває для себе Японію, називаючи самого Чубая  візантійцем. Місто з Чубаєм перетворюється і змінюється, централізуючись навколо Погулянки, – і таким, зміненим, залишається в спадок товаришам після його смерті.

Дата: 5 березня 2015, четвер

Час: 14:30

Місце: вул. Козельницька, 4, кімната 501

Будемо раді Вашій участі у нашому семінарі і просимо про поширення інформації серед зацікавлених!

Із повагою,
працівники відділу української літератури.



Читайте також:

2023-05-31
30 травня 2023 р. старший науковий співробітник відділу “Центр дослідження українсько-польських відносин” Інституту українознавства ім.І.Кряп’якевича НАН України, доктор історичних наук Андрій Боляновський у рамках заершення наукового стажування в Інституті єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку виступив із науковою доповіддю на семінарі-вебінарі із доповіддю на тему “Українсько-єврейські відносини у контексті антисемітизму у Східній Європі у 1918-1939 роках”.

2023-05-27
Упродовж січня-травня 2023 року в рамках стажування в Дослідницькому центрі Eur’ORBEM / CNRS-Sorbonne Université (Париж, Франція) кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови, історик-лексикограф Ольга Заневич ознайомилася з унікальним фондом Бібліотеки Центру славістичних досліджень (CES – Bibliothèque du Centre d’études slaves, Paris)

2023-05-27
6 червня 2023 року у Варшаві (Pałac Staszica, Sala im. Erazma Majewskiego) відбудеться наукова конференція «Спадщина Здзіслава Штібера до старих і нових тенденцій у слов'янському мовознавстві» / «Spuścizna Zdzisława Stiebera wobec dawnych i nowych tendencji w językoznawstwie slawistycznym», приурочена 120-їй річниці від дня народження вченого, чиє імʼя тісно повʼязане зі Львовом, а вклад у дослідження лемківського говору є неоціненним.

Оголошення:

Видання:

Пастух Т. Мости Олега Лишеги