Семінар "Львів Чубая: між сходом і заходом"

2015-03-01

Засідання наукового семінару відділу української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України!

Доповідач - Оксана Загороднюк,
аспірантка кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства Львівського національного університету імені Івана Франка

Тема - Львів Чубая: між сходом і заходом

Міський пейзаж у поезії Грицька Чубая абстрактний і майже невпізнаваний. Це може бути Рим і Вавилон, але насамперед, звісно, Єрусалим. Місто Месії, героїв та пророків. Місто-сон, видіння чи галюцинація. 

Воднораз існує реальний Чубай у реальному місті, в якому його, Чубаєві, смаки задають інтелектуальну моду. Тут він відкриває Захід, вчить любити джаз і Еліота. Тут же Олег Лишега відкриває для себе Японію, називаючи самого Чубая  візантійцем. Місто з Чубаєм перетворюється і змінюється, централізуючись навколо Погулянки, – і таким, зміненим, залишається в спадок товаришам після його смерті.

Дата: 5 березня 2015, четвер

Час: 14:30

Місце: вул. Козельницька, 4, кімната 501

Будемо раді Вашій участі у нашому семінарі і просимо про поширення інформації серед зацікавлених!

Із повагою,
працівники відділу української літератури.



Читайте також:

2024-07-19
У липні 2024 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар Інституту релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії та Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ (відділи нової історії України й української літератури).

2024-07-15
Колектив Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України висловлює щирі співчуття рідним і близьким із приводу непоправної втрати – смерті багаторічної працівниці Інституту Дарії КЛИМ. Нехай добрий, світлий спомин про Неї назавжди залишиться у серцях усіх, хто її знав, любив та шанував! Світла і вічна пам'ять...

2024-07-12

1–4 липня 2024 року на базі Інституту медієвістичних студій Лідського університету (Велика Британія) відбувся черговий щорічний Міжнародний медієвістичний конгрес (Leeds International Medieval Congress 2024). Цьогоріч науковий форум був присвячений осмисленню проблематики «кризи» в усіх можливих аспектах цього поняття і зібрав понад 2700 вчених з усього світу. Серед понад двох тисяч доповідей учасники мали можливість заслухати виступ молодшого наукового співробітника відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, к.і.н. Ростислава Вацеби, котрий представив свої напрацювання у дослідженні демографічних та культурних наслідків кліматичної кризи пізньоантичного малого льодовикового періоду (536–560 рр.) на сході Європи. 


Оголошення:

Видання:

Артимишин П. І., Костюк О. А. Україна в зовнішньополітичних концепціях Польщі: аналітична доповідь