Зголошення на участь у конференції про українсько-польські відносини

2016-04-19

Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Центр дослідження українсько-польських відносин

25 травня 2016 року проводить II Міжнародну наукову конференцію “Українсько-польські відносини в контексті суспільно-політичних і етнокультурних процесів в Центрально-Східній Європі (ХХ - поч. ХХІ століття)”

У межах конференції планується обговорити проблеми політичних, громадських, релігійних та культурно-освітніх відносин українців і поляків в ХХ – поч. ХХІ ст. При цьому пропонується звернути увагу на:

  • історію українського та польського національного рухів та їхні взаємовпливи в контексті східноєвропейського суспільно-політичного розвитку першої половини ХХ ст.;
  • національно-культурне життя українців і поляків;
  • роль церков у формуванні національної свідомості та духовно просвітницьких чинників обох народів;
  • польсько-українські відносини в ході Другої світової війни та перших післявоєнних років, зокрема передумови, хід та наслідки депортацій українців і поляків;
  • особливості формування й функціонування однопартійних держав та «побудови соціалізму» в УРСР та ПНР; розвиток і співпрацю українських і польських дисидентських груп;
  • особливості постсоціалістичного розвитку Польщі та України; 
  • подолання історичних стереотипів і формування нової якості польсько-українського співробітництва на рівні держав і соціумів у контексті політичних, суспільних і культурних змін в Центрально-Східній Європі кінця ХХ – початку ХХІ ст.; 
  • історіографічні та археографічні аспекти українсько-польських 

Зацікавлених осіб просимо не пізніше 16 травня 2016 р. подати до Оргкомітету заявки (вказати тему доповіді, П.І.П., місце праці, посаду, вчений ступінь, звання).

Регламент роботи: доповіді до 15 хвилин, виступи у дискусії – до 5 хвилин.

Конференція відбудеться 25 травня 2016 р. в Інституті українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України за адресою: м. Львів, вул. Козельницька 4.

Реєстрація учасників конференції проводитиметься з 10.00–10.20

Про будь які зміни буде повідомлено додатково.

Тексти доповідей, виголошені на конференції, можуть бути опубліковані у збірнику “Україна-Польща: історична спадщина та суспільна свідомість” (збірник внесено до переліку наукових фахових видань України). Оргкомітет залишає за собою право відбору доповідей на конференцію і матеріалів для публікації. 

Тексти статей в електронному форматі обсягом до 1 др. арк. прийматимуться при реєстрації учасників конференції або електронною поштою. Вартість публікації 25 грн. за 1 сторінку А4. 

Завантажити вимоги до тексту статей.

Контактні електронні адреси: olpikh@gmail.com 

Оргкомітет


Читайте також:

2023-05-31
30 травня 2023 р. старший науковий співробітник відділу “Центр дослідження українсько-польських відносин” Інституту українознавства ім.І.Кряп’якевича НАН України, доктор історичних наук Андрій Боляновський у рамках заершення наукового стажування в Інституті єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку виступив із науковою доповіддю на семінарі-вебінарі із доповіддю на тему “Українсько-єврейські відносини у контексті антисемітизму у Східній Європі у 1918-1939 роках”.

2023-05-27
Упродовж січня-травня 2023 року в рамках стажування в Дослідницькому центрі Eur’ORBEM / CNRS-Sorbonne Université (Париж, Франція) кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови, історик-лексикограф Ольга Заневич ознайомилася з унікальним фондом Бібліотеки Центру славістичних досліджень (CES – Bibliothèque du Centre d’études slaves, Paris)

2023-05-27
6 червня 2023 року у Варшаві (Pałac Staszica, Sala im. Erazma Majewskiego) відбудеться наукова конференція «Спадщина Здзіслава Штібера до старих і нових тенденцій у слов'янському мовознавстві» / «Spuścizna Zdzisława Stiebera wobec dawnych i nowych tendencji w językoznawstwie slawistycznym», приурочена 120-їй річниці від дня народження вченого, чиє імʼя тісно повʼязане зі Львовом, а вклад у дослідження лемківського говору є неоціненним.

Оголошення:

Видання:

Яна Яковишина, Оксана Куценяк. Трипільська антропоморфна пластика у фондах Львівського історичного музею