Зголошення на участь у конференції про українсько-польські відносини

2016-04-19

Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Центр дослідження українсько-польських відносин

25 травня 2016 року проводить II Міжнародну наукову конференцію “Українсько-польські відносини в контексті суспільно-політичних і етнокультурних процесів в Центрально-Східній Європі (ХХ - поч. ХХІ століття)”

У межах конференції планується обговорити проблеми політичних, громадських, релігійних та культурно-освітніх відносин українців і поляків в ХХ – поч. ХХІ ст. При цьому пропонується звернути увагу на:

  • історію українського та польського національного рухів та їхні взаємовпливи в контексті східноєвропейського суспільно-політичного розвитку першої половини ХХ ст.;
  • національно-культурне життя українців і поляків;
  • роль церков у формуванні національної свідомості та духовно просвітницьких чинників обох народів;
  • польсько-українські відносини в ході Другої світової війни та перших післявоєнних років, зокрема передумови, хід та наслідки депортацій українців і поляків;
  • особливості формування й функціонування однопартійних держав та «побудови соціалізму» в УРСР та ПНР; розвиток і співпрацю українських і польських дисидентських груп;
  • особливості постсоціалістичного розвитку Польщі та України; 
  • подолання історичних стереотипів і формування нової якості польсько-українського співробітництва на рівні держав і соціумів у контексті політичних, суспільних і культурних змін в Центрально-Східній Європі кінця ХХ – початку ХХІ ст.; 
  • історіографічні та археографічні аспекти українсько-польських 

Зацікавлених осіб просимо не пізніше 16 травня 2016 р. подати до Оргкомітету заявки (вказати тему доповіді, П.І.П., місце праці, посаду, вчений ступінь, звання).

Регламент роботи: доповіді до 15 хвилин, виступи у дискусії – до 5 хвилин.

Конференція відбудеться 25 травня 2016 р. в Інституті українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України за адресою: м. Львів, вул. Козельницька 4.

Реєстрація учасників конференції проводитиметься з 10.00–10.20

Про будь які зміни буде повідомлено додатково.

Тексти доповідей, виголошені на конференції, можуть бути опубліковані у збірнику “Україна-Польща: історична спадщина та суспільна свідомість” (збірник внесено до переліку наукових фахових видань України). Оргкомітет залишає за собою право відбору доповідей на конференцію і матеріалів для публікації. 

Тексти статей в електронному форматі обсягом до 1 др. арк. прийматимуться при реєстрації учасників конференції або електронною поштою. Вартість публікації 25 грн. за 1 сторінку А4. 

Завантажити вимоги до тексту статей.

Контактні електронні адреси: olpikh@gmail.com 

Оргкомітет


Читайте також:

2023-10-02
Відділ української літератури Інституту українознавства ім.І.Крипʼякевича 17 жовтня об 11:00 проводить круглий стіл «Як сприймати тексти неоднозначних українських радянських письменників». 

2023-10-01
26 вересня 2023 р. інститут відвідав колишній вчений секретар інституту, кандидат історичних наук Богдан Грабовецький (нині мешкає у Канаді) й зустрівся із давніми колегами  Володимирем Петегиричем, Юрієм Лукомським, Миколою Литвином, Дарією Романовою. У спогадах розповів про взаємини батька, доктора історичних наук Володимира Грабовецького із Іваном Крип’якевичем, Ярославом Дашкевичем, Ярославом Ісаєвичем. Принагідно зауважив, що у Львові побував на презентації фільму «Довбуш», де режисер Олесь Санін ствердив, що до роботи над цим історичним трилером його заохотив у свій час історик Володимир Грабовецький.

2023-10-01
21−22 вересня 2023 р. відбулися XVI Українсько-польські зустрічі у Яремчі (Івано-Франківська область), організатором яких стала низка українських та польських науково-освітніх закладів і фондів. Його багатолітній учасник завідуючий відділу «Центру дослідження українсько-польських відносин» Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, доктор історичних наук Микола Литвин проаналізував традиції українсько-польської військової взаємодопомоги, актуалізував можливості та перспективи співпраці силових структур і громадськості обох країн під час нової російської агресії проти України. Водночас презентував польським та українським колегам нову колективну працю інституту «Росія – Україна: зради, союзи, війни», до написання якої залучено провідних науковців країни; розповів про нові наукові проекти інституту.

Оголошення:

Видання:

Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття ( за матеріалами археологічних досліджень)