Косенко Назар

аспірант, магістр історії

Народився 20 листопада 1998 р. в м. Львів

Упродовж 2005–2008 рр. навчався у школі святої Софії у Львові, продовжував здобуття освіти у СЗШ № 29, КЗ ЛОР «ВЗСШ» в 2008–2016 рр.

У 2016–2021 рр. навчався на історичному факультеті Львівського національного університету ім. І. Франка, здобув кваліфікаційний рівень магістра за спеціальністю історія та археологія. Переможець всеукраїнських студентських Олімпіад з історії (2018, 2019).

З 2022 р. навчається в аспірантурі Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Тема дисертації: «Громадсько-політична та державотворча діяльність Ярослава Стецька» (науковий керівник – кандидат історичних наук, старший дослідник М. В. Романюк ).

Оголошення:
Новини:

Юлія Артимишин взяла участь у програмі "Без брому" з Віталієм Ляскою

Що таке Закерзоння? Як звідти депортували українців? Чому Сталін окреслив кордони регіону у свій спосіб? Яким був вплив польсько-українського протистояння на регіон? Які злочини були розповсюджені під час депортації?
Про ці та інші аспекти у черговому випуску програми "Без брому" з Віталієм Ляскою розмовляла кандидат історичних наук, наукова співробітниця відділу новітньої історії нашого Інституту Юлія Артимишин.

Міжнародна наукова конференція, присвячена депортаціям на пограниччі у середині ХХ ст.

5 вересня 2024 р. у Львові відбулася міжнародна наукова конференція «депортації на українсько-польському пограниччі середини хх століття як злочини тоталітарних режимів проти людяності», співорганізаторами якої стали Львівська обласна рада, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, Львівський національний університет імені Івана Франка, Національний університет «Львівська політехніка», Волинський національний університет імені Лесі Українки, Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка, Львівський історичний музей, львівські організації суспільно-культурних товариств «Надсяння», «Лемківщина», «Холмщина», «Любачівщина», «Устріки».

Видання:

Словник української мови XVI – першої половини XVII ст.