Ястремська Тетяна. Традиційне гуцульське пастухування

Ястремська Тетяна. Традиційне гуцульське пастухування / відп. ред. П. Гриценко/ НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2008. 424 с. (Серія «Діалектологічна скриня»).

У монографії вперше введено до наукового обігу лексику відгінного пастухування гуцульського говору як структурно зорганізовану цілість, подано монографічний опис семантики, мотивації, географії цих лексем, наведено історичні й етимологічні довідки для більшості аналізованих назв. Додатком до монографії є "Словник пастушої лексики гуцульського говору", лінгвістичні карти та діалектні тексти.

З текстом монографії можна ознайомитися за покликанням.


Дивіться також:

Федун Петро – «Полтава». Концепція Самостійної України. Том 1. Твори
Гаврилів Т. Знаки часу. Спроби прочитання
Гаврилів Т. Текст між культурами: перекладознавчі студії
Оголошення:
Новини:

Відбувся науковий семінар за участю Івана Монолатія «Як Коломия пам’ятає: українські та європейські виміри»

Захід було організовано за сприяння Національного фонду досліджень України в рамках проєкту «Історична пам’ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації» (2023.03/0207).

Наказ "Про призначення директора Інституту, продовження повноважень заступників директора, вченого секретаря та Вченої ради"

 Загальні збори науковців Інституту відбудуться 8 вересня (вівторок) 2026 р. об 11 годині.