Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: історія, імена, ідеї

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: історія, імена, ідеї /відп. ред. І. Соляр; НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2021. 564 с.

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України – єдина в Україні академічна міждисциплінарна науково-дослідна установа, у якій працюють відділи історичного, мовознавчого та літературного напрямів. Діяльність інституту спрямована на дослідження і популяризацію історії, мови й культури України в загальноєвропейському та світовому контекстах. У 2021 р. установа відзначає 70-річчя від часу заснування.
Пропонована увазі читачів колективна монографія репрезентує історію інституту від 1951 р. та його наукових підрозділів (на сьогодні функціює сім відділів: археології, історії середніх віків, нової історії України, новітньої історії, української мови, української літератури та «Центру дослідження українсько-польських відносин»). Представлено біобібліографії науковців за 2011–2020 рр.
Висвітлено роботу спеціалізованої ради, Ради молодих учених, видавничу діяльність і подано інформацію про бібліотеку й архів.
Різні аспекти історії інституту численно ілюструють унікальні фотографії, чимало з яких опубліковано вперше.
Завантажити оригінал




Дивіться також:

За свободу: українсько-польський діалог та спроби порозуміння
Білорусько-українське пограниччя: етнополітичні, мовні та релігійні критерії самоідентифікації населення
Воєнно-політичні інтереси України в ієрархії суспільних пріоритетів (кінець ХХ – початок ХХІ століття)
Оголошення:
Новини:

Всеукраїнська наукова конференція «Проблеми дослідження українського визвольного руху ХХ століття» (програма)

Шановні колеги! До Вашої уваги програма Всеукраїнської наукової конференції «Проблеми дослідження українського визвольного руху ХХ століття», яка відбудеться 5 грудня 2024 р.

Відбувся науковий семінар за участю Ольги Заневич про паризькі оригінали граматик Івана Ужевича

27 листопада 2024 року Львівський музей історії релігії вкотре відчинив двері для проведення чергового наукового семінару відділів нової історії України та української літератури Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України та Інституту релігієзнавства – філії Львівського музею історії релігії. Організувала та модерувала захід к.і.н. Ірина Орлевич.