Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: історія, імена, ідеї

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: історія, імена, ідеї /відп. ред. І. Соляр; НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2021. 564 с.

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України – єдина в Україні академічна міждисциплінарна науково-дослідна установа, у якій працюють відділи історичного, мовознавчого та літературного напрямів. Діяльність інституту спрямована на дослідження і популяризацію історії, мови й культури України в загальноєвропейському та світовому контекстах. У 2021 р. установа відзначає 70-річчя від часу заснування.
Пропонована увазі читачів колективна монографія репрезентує історію інституту від 1951 р. та його наукових підрозділів (на сьогодні функціює сім відділів: археології, історії середніх віків, нової історії України, новітньої історії, української мови, української літератури та «Центру дослідження українсько-польських відносин»). Представлено біобібліографії науковців за 2011–2020 рр.
Висвітлено роботу спеціалізованої ради, Ради молодих учених, видавничу діяльність і подано інформацію про бібліотеку й архів.
Різні аспекти історії інституту численно ілюструють унікальні фотографії, чимало з яких опубліковано вперше.
Завантажити оригінал
Дивіться також:

Білорусько-українське пограниччя: етнополітичні, мовні та релігійні критерії самоідентифікації населення
Воєнно-політичні інтереси України в ієрархії суспільних пріоритетів (кінець ХХ – початок ХХІ століття)
Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття ( за матеріалами археологічних досліджень)
Оголошення:
Новини:

Науковці Інституту українознавства взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують»

У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Реалізовано проєкт відеороликів спільно з ініціативами «#ШоТам» та «Локальна історія»

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».