Концептуалізація пам’ятійного дискурсу в умовах російсько-української війни. Аналітична записка

Концептуалізація пам’ятійного дискурсу в умовах російсько-української війни. Аналітична записка / Відп. ред.: Р. Голик, Г. Дидик-Меуш; авт. колектив: Р. Голик, І. Орлевич, Г. Дидик-Меуш, Н. Колб, Н. Мисак, П. Артимишин, Е. Казан. Львів: НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича, 2024. 150 с.

Аналітична записка є узагальненням результатів дослідження різних аспектів формування та еволюції пам’ятійного дискурсу в контексті історичної, культурної, мовної, релігійної пам’яті українського суспільства, що опинилося перед викликами російсько-української війни. Вивчено й інтерпретовано процеси еволюції колективної пам’яті українців, починаючи від 2014 р., з основним акцентом на повномасштабному вторгненні Російської Федерації до України в лютому 2022 р., на увічненні пам’яті героїв збройного протистояння та проблем меморіалізації війни, на формуванні в її контексті національної ідентичності; порушено питання релігійної і мовної ідентифікації та пам’яті українців на тлі агресії, а також питання світової та національної пам’яті про війни загалом.
На підставі дослідження подано рекомендації щодо впорядкування меморіалізаційних практик, формування національної, мовної, релігійної свідомості українців в умовах війни.



Завантажити оригінал




Дивіться також:

Артимишин П., Меренюк Х. Україна та українці в пострадянських білоруських підручниках та посібниках з історії
Крип’якевич І. Студії над державою Богдана Хмельницького
Штикало Д. Над світом сяє хрест меча
Оголошення:
Новини:

Вічная пам'ять!

Колектив Інституту українознавства ім. І. Крипʼякевича НАН України висловлює глибокі співчуття Книшу Ярославу Богдановичу у зв'язку зі смертю матері. 

Зеленосвяточний похід у Перемишлі (Республіка Польща)

15 червня 2025 р. у Перемишлі відбувся зеленосвяточний похід представників влади, громадських та наукових структур, церковно-релігійних громад Республіки Польща та Україна на Український військовий цвинтар у Пикуличах (околиця міста), де вшановано памʼять майже дві тисяч загиблих інтернованих вояків Армії УНР та ЗУНР