Посівнич М. Степан Бандера. Провідник української ідеї

Посівнич М. Степан Бандера. Провідник української ідеї. Київ: Наш Формат, 2023. 280 с.: іл. (Серія «Наш пантеон»).

Степан Бандера – хто він насправді й чому ще довго не вщухатимуть дискусії навколо цієї яскравої особистості? Що ж робить його Символом українського визвольного руху? Чому його, в’язня гітлерівських концтаборів, із деяких трибун називають ворогом, а ми – Провідником і Героєм? Щоб зрозуміти це, варто почати з подолання стереотипів, які утвердилися в суспільстві завдяки потужній багаторічній радянській пропаганді. Базуючись на вірогідних фактах, цікавих і невідомих широкому загалу матеріалах, автор розповідає про життя лідера ОУН без штучно створених міфів: які погляди він мав, якими ідеалами керувався і, зрештою, якою був людиною. Видання є найновішим і найповнішим на сьогодні дослідженням про життя Степана Бандери. У ньому зібрані чи не всі відомі світлини діяча, а ще записи голосу і «живі портрети» Провідника.

Завантажити оригінал




Дивіться також:

Вісьтак–Посівнич О. І. Суспільно-географічні дослідження українських вчених Галичини у міжвоєнний період 1919-1939 рр.
Посівнич М. Воєнно-політична діяльність ОУН в 1929–1939 роках
Мовознавча комісія НТШ. З історії людей та ідей
Оголошення:
Новини:

VIIІ Всеукраїнська конференція молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії та права у дослідженнях молодих учених» – 15 травня 2025 року

Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича запрошують до участі у VIII Всеукраїнській конференції молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії і права у дослідженнях молодих учених».

Відбувся публічний захист дисертації Ющука Володимира Леонідовича

18 березня 2025 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.01 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Ющука Володимира Леонідовича «Суспільно-політичні та соціокультурні процеси у Волинському воєводстві Другої Речі Посполитої (на прикладі Любомльського повіту)», представлену на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.01 – історія України.