Фразеологія пам’яток української мови XVI–XVII століть: семантика, структура, стиль

Черевко Ірина. Фразеологія пам’яток української мови XVI–XVII століть: семантика, структура, стиль. – Львів, Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, 2013. – 236 с.

У монографії вперше в українському мовознавстві системно досліджено фразеологію різних за стилями пам’яток української мови XVI–XVII ст., виявлено її багатство, визначено джерела та шляхи її формування. 

На базі фактичного матеріалу (понад 500 фразеологізмів) класифіковано фразеологічні одиниці в ідеографічному аспекті, розглянуто найпродуктивніші фразеосемантичні групи, семантичні ряди та структурні моделі, які формують фразеологізми на позначення фізичного та психоемоційного станів людини, її поведінки та мовленнєвої діяльності. 

Здійснено порівняльний аналіз зафіксованих фразеологізмів з аналогічними та ідентичними фразеологічними одиницями інших слов’янських літературних мов, простежено їхній історичний розвиток, частотність використання фразеологізмів у різних стилях української мови XVI–XVII ст., визначено системні зв’язки у фразеології.

ISBN 978-966-02-5833-4


Завантажити оригінал




Дивіться також:

Федун Петро-«Полтава». Концепція Самостійної України. Том 2. Документи і матеріали
Імена близькі й далекі: Україна в національному і світовому вимірах
Природне середовище і людина у Верхній Наддністрянщині в районі Галицько-Букачівської улоговини в доісторичних часах і ранньому середньовіччі
Оголошення:
Новини:

Христос Воскрес!

Сердечно Вітаємо зі Світлим Святом Христового Воскресіння!

Відбувся науковий семінар Наталії Філоненко «Міфотворення і гра літературного угруповання “Бу-Ба-Бу”»

10 квітня 2025 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАНУ та Інституту релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії.