Імена близькі й далекі: Україна в національному і світовому вимірах

Шкраб’юк Петро. Імена близькі й далекі: Україна в національному і світовому вимірах / Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. – Львів, 2013. – 412 с.

Книга має два розділи, що відповідають двом періодам дослідницьких пошуків Петра Шкраб’юка: перший – під час праці у науково-популярному журналі «Наука і суспільство», другий – в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Вибрані статті та есеї, підкріплені окремими тематичними віршами автора, творять цілісну мозаїку культурного і суспільно-політичного життя в Україні у XIX (друга половина) і XX століттях, частково відтворюють взаємини української інтелігенції з чільними представниками інших народів.



Дивіться також:

Федун Петро-«Полтава». Концепція Самостійної України. Том 2. Документи і матеріали
Фразеологія пам’яток української мови XVI–XVII століть: семантика, структура, стиль
Природне середовище і людина у Верхній Наддністрянщині в районі Галицько-Букачівської улоговини в доісторичних часах і ранньому середньовіччі
Оголошення:
Новини:

Науковці Інституту українознавства взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують»

У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Історичні витоки та виклики новітньої російсько-української війни: матеріали міжнародної наукової конференції у Варшавському університеті

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».