Діалектологічні студії. 9: Запозичення та інтерференція

Діалектологічні студії. 9: Запозичення та інтерференція / Відп. ред. П. Гриценко, Н. Хобзей. – Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ, 2010. - 616 с.

Дев’ятий із черги випуск збірника "Діалектологічні студії" містить розвідки, які репрезентують проблему запозиченьтаміжмовних контактів, одну з найбільш дискусійних у сучасній лінгвістиці. 

У статтях порушено питання лексичних взаємовпливів та нашарувань, запозичень у фразеології, інтерференції на словотвірному рівні. Низку досліджень присвячено проблемам ономастики. У збірникові подано матеріали до діалектних словників української та білоруської мов, особових імен середини XVII ст., вербальних символів. 

Мовні особливості наддністрянського, бойківського, закарпатського, поліського діалектів репрезентують експедиційні дослідження та тексти – записи діалектного мовлення.

Традиційно збірник містить інформацію про мовознавчі новинки, рецензії та хроніки.

ISBN 978-966-02-5820-4 (вип. 9)
ISBN 966-02-2707-8 (серія)



Дивіться також:

Ad fontes. Джерела діалектологічних студій. (Серія «Діалектологічні студії / Studia Gwarowe», т. 1(14))
Діалектологічні студії. 13. Збірник пам'яті Наталі Хобзей
Діалектологічні студії. 12: Діалект і пам’ятка
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на науковий семінар «Формування та репрезентація пам’яттєвих смислів в габітуальному полі війни» за участю Алли Киридон

Науковий семінар організовано в рамках проєкту «Історична пам’ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації», який реалізується завдяки грантовій підтримці Національного фонду досліджень України. Керівник – доктор філологічних наук Ганна Дидик-Меуш.

Відбувся семінар Ради молодих вчених Інституту про книгу Йосипа Ґронського «Львів: історичні студії»

17 жовтня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України (співорганізатори РМВ Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника), організований спільно з ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле» онлайн на платформі Zoom.