Нова подорож до Європи

Нова подорож до Європи / Упорядники Оксана Гаврилів, Тимофій Гаврилів. Львів: "ВНТЛ-Класика", 2012. - 300 с.

В основу видання лягли тексти лекцій виголошених у 2010-2012 роках у галереї львівського культурно-мистецького центру "Дзига". Зібрані під спільною обкладинкою есеї відзеркалюють погляди і квінтесенцію багаторічної праці різних людей і тематично присвячені розмаїтим граням нашої спільної, європейської історії та культури.

Реформи Габсбурґів щодо греко-католицької церкви в Галичині наприкінці XVIII – на початку XIX століття; український музикант Євсевій Мандичевський у культурно-мистецькому житті Відня; руські бали в австрійському Львові ; місто музикантів і філософів; нове мистецтво галицької столиці кінця ХІХ – початку ХХ ст.; архітектура засніжених схилів і галицьких залізниць; паркові й архітектурні ансамблі України й Австрії; львівська ліберальна альтернатива; математика без кордонів; Іван Франко й українське питання; Пауль Целан та Інґеборґ Бахман: листування закоханих та багато іншого.

Серед авторів співробітники Інституту - Микола Ільницький, Остап Середа, Тимофій Гаврилів.

Вступне есе Миколи Рябчука. Дизайн: Олена Рубановська.

Видання є підсумком другого етапу міждисциплінарного проекту "Австрійські вечора".

Детальніше на Zaxid.net



Дивіться також:

Вибрані твори Богдана Ігоря Антонича
Ми, українські радикали…
Наріжний камінь Маркіяна: статті, есеї, вірші
Оголошення:
Новини:

Відбувся науковий семінар за участю Івана Монолатія «Як Коломия пам’ятає: українські та європейські виміри»

Захід було організовано за сприяння Національного фонду досліджень України в рамках проєкту «Історична пам’ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації» (2023.03/0207).

Наказ "Про призначення директора Інституту, продовження повноважень заступників директора, вченого секретаря та Вченої ради"

 Загальні збори науковців Інституту відбудуться 8 вересня (вівторок) 2026 р. об 11 годині.