Радянські виборчі кампанії в Західній Україні (1946-1950-роки)

Радянські виборчі кампанії в Західній Україні (1946-1950-роки). Збірник документів і матеріалів / Упор. і відп. ред. Стасюк О. Й.; НАН України. Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича; Галузевий державний архів Служби безпеки України. – Львів, 2011. – 776 с.

Збірник містить документи і матеріали, які висвітлюють перебіг радянських виборчих кампаній в Західній Україні у повоєнний період, що проходили в обстановці організованого спротиву з боку ОУН і УПА та населення західноукраїнського регіону в цілому. 

Хронологічно матеріали збірника охоплюють період від жовтня 1945 і до червня 1951 років, тобто включають виборчі кампанії до ВР СРСР (1946, 1950), УРСР (1947, 1951) та місцевих органів влади (1947, 1950). 

У вступній статті Олександри Стасюк та Василя Ільницького проаналізовано позицію радянської сторони та представників націоналістичного підпілля у стосунку до виборчих кампаній, охарактеризовано форми і методи радянської пропаганди та противиборчих акцій повстанців. 

Серед упорядників працівники Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, Галузевого державного архіву Служби безпеки України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, обласних державних архівів Ольга Бежук, Олександр Вовк, Марта Гавришко, Руслан Забілий, Василь Ільницький, Олександр Іщук, Володимир Огороднік, Микола Посівнич та ін.

Збірник містить цікавий ілюстративний матеріал.

Видання здійснено в рамках видавничої серії "Український визвольний рух у ХХ столітті", заснованої Інститутом 2009 року (паспорт № 3-3-2009).



Дивіться також:

Гаврилів Т. Шкіц філософії сум'яття. Австрійська література у XIX і XX сторіччях
Микола Ільницький
Гряда І. Виробничий осередок IV ст. н. е. поблизу Львова – Луцьк: Волинські старожитності
Оголошення:
Новини:

Реалізовано проєкт відеороликів спільно з ініціативами «#ШоТам» та «Локальна історія»

Упродовж лютого-квітня 2024 р. Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України долучився до реалізації проєкту мультимедійних ініціатив «#ШоТам» та «Локальна історія» зі створення 8 відеороликів рубрики «Нація підприємців: як українці бізнес будували».

Відбувся науковий семінар Ради молодих вчених за участю Владислава Кіорсака «Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг»

11 квітня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований цього разу спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».