Розвиток літературознавчої науки в Західній Україні й еміграції у ХХ столітті

Ільницький Микола. Розвиток літературознавчої науки в Західній Україні й еміграції у ХХ столітті // Бібліотечка "Дивослова". – 2015. – № 1. – 64 с.

Сьогодні, коли розвиток літератури постав у всій повноті, виявляється важливість літературознавчої думки і критики, яка відігравала істотну роль на всіх крутих поворотах історії, орієнтуючи письменників на потребу зберігати відчуття національних коренів, історичної традиції та перспективи.

Пропоноване дослідження висвітлює розвиток літературознавчої науки - теорії, історії літератури й літературної критики в Західній Україні та в еміграції перших трьох десятиліть ХХ ст. і в умовах еміграції повоєнного періоду.



Дивіться також:

Дидик-Меуш Г., Слободзяник О. Українські краєвиди XVI-XVIII ст. Слово - текст - словник.
Де твій дім, Одіссею?
Дозволені забави. Вірші / Жінка на ім'я Модеста. Оповідання
Оголошення:
Новини:

Науковці Інституту українознавства взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують»

У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

Історичні витоки та виклики новітньої російсько-української війни: матеріали міжнародної наукової конференції у Варшавському університеті

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».