Вічна пам'ять Герою!

2022-12-29
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України висловлює співчуття аспірантці відділу новітньої історії Василині Зайцевій з приводу загибелі на війні її чоловіка Сергія.

Героєві нещодавно виповнилося 32 роки. Народився у м. Нікополь Дніпропетровської області, а після навчання пов’язав свою долю зі Львовом. В 2010 р. Сергій вступив на історичний факультет Львівського університету. Коли у 2014 р. російські загарбники напали на Україну, він, будучи студентом четвертого курсу, пішов добровольцем на фронт, а незабаром як офіцер був призваний до Збройних Сил України. 

Після закінчення активної фази бойових дій на Сході захисник завершив навчання і вступив до аспірантури при кафедрі історичного краєзнавства. Сергій успішно працював над дисертацією та написав якісну наукову роботу, яка восени 2021 р. була рекомендована до захисту. Одначе довести задуми до кінця не судилося… 

Одразу ж після початку широкомасштабного вторгнення московщини на Україну він був призваний до Збройних Сил України, зрештою він і не чекав призову, а свідомий свого обов’язку сам вирушив на фронт. Спочатку боронив Херсонщину, а останні тижні потрапив у пекельні бої під Бахмутом....

Висловлюємо щирі співчуття матері, донечці та дружині Василині, аспірантці відділу новітньої історії.

Вічна пам'ять Герою!


2022-12-29 Сергій Зайцев


Читайте також:

2023-03-14
13 березня 2023 року у Львові презентовано Спеціальний рапорт Еміграційної платформи ЕВЛ та Студіум Східної Європи Варшавського університету "Воєнні біженці з України. Рік в Польщі". У презентації взяли участь науковці відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Дискусію викликало неточне формулювання терміна "воєнні біженці", а також відсутність у проєкті будь-яких згадок про історичну спадщину нинішніх переселень. Результати досліджень польських та українських науковців буде опубліковано у фаховому виданні Інституту "Україна-Польща: історична спадщина, суспільна свідомість".

2023-03-13
5 березня 2023 р. відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу членів МАН, на якому найкращих молодих істориків відзначено грамотами дирекції Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. Член журі, завідувач відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту, проф. Микола Литвин розповів молодим дослідникам та педагогам області про традиції Інституту і заохотив молодих науковців після завершення вищих навчальних закладів вступати до аспірантури Інституту.

2023-03-09
Разова спеціалізована вчена рада Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертації Луцик Ірини Павлівни на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 03 Гуманітарні науки за спеціальністю 032 Історія та археологія.

Оголошення:

Видання:

Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття ( за матеріалами археологічних досліджень)