Вічна пам'ять Герою!

2022-12-29
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України висловлює співчуття аспірантці відділу новітньої історії Василині Зайцевій з приводу загибелі на війні її чоловіка Сергія.

Героєві нещодавно виповнилося 32 роки. Народився у м. Нікополь Дніпропетровської області, а після навчання пов’язав свою долю зі Львовом. В 2010 р. Сергій вступив на історичний факультет Львівського університету. Коли у 2014 р. російські загарбники напали на Україну, він, будучи студентом четвертого курсу, пішов добровольцем на фронт, а незабаром як офіцер був призваний до Збройних Сил України. 

Після закінчення активної фази бойових дій на Сході захисник завершив навчання і вступив до аспірантури при кафедрі історичного краєзнавства. Сергій успішно працював над дисертацією та написав якісну наукову роботу, яка восени 2021 р. була рекомендована до захисту. Одначе довести задуми до кінця не судилося… 

Одразу ж після початку широкомасштабного вторгнення московщини на Україну він був призваний до Збройних Сил України, зрештою він і не чекав призову, а свідомий свого обов’язку сам вирушив на фронт. Спочатку боронив Херсонщину, а останні тижні потрапив у пекельні бої під Бахмутом....

Висловлюємо щирі співчуття матері, донечці та дружині Василині, аспірантці відділу новітньої історії.

Вічна пам'ять Герою!


2022-12-29 Сергій Зайцев


Читайте також:

2023-01-11
28 грудня 2022 р. під час засідання Президії НАН України молодший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (Львів), кандидат історичних наук Юлія Артимишин презентувала доповідь "Депортаційні акції 1940-х років у національній пам’яті українців: стан та перспективи досліджень".

2022-12-24
Щирі вітання з Різдвяними та Новорічними святами!

2022-12-21
7–8 грудня 2022 р. докторант відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, кандидат історичних наук Наталія Мисак взяла участь у науковій конференції «Historię swą piszcie same. Polityka, historiografia i muzealne narracje z perspektywy kobiet» («Напишіть свою історію. Політика, історіографія та музейні наративи з точки зору жінок»), організованій Музеєм Юзефа Пілсудського у м. Сулеювек (Республіка Польща)

Оголошення:

Видання:

Дидик-Меуш Г. Мокряни. Говірка маминого села. Словник.