Вічна пам'ять Герою!

2022-12-29
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України висловлює співчуття аспірантці відділу новітньої історії Василині Зайцевій з приводу загибелі на війні її чоловіка Сергія.

Героєві нещодавно виповнилося 32 роки. Народився у м. Нікополь Дніпропетровської області, а після навчання пов’язав свою долю зі Львовом. В 2010 р. Сергій вступив на історичний факультет Львівського університету. Коли у 2014 р. російські загарбники напали на Україну, він, будучи студентом четвертого курсу, пішов добровольцем на фронт, а незабаром як офіцер був призваний до Збройних Сил України. 

Після закінчення активної фази бойових дій на Сході захисник завершив навчання і вступив до аспірантури при кафедрі історичного краєзнавства. Сергій успішно працював над дисертацією та написав якісну наукову роботу, яка восени 2021 р. була рекомендована до захисту. Одначе довести задуми до кінця не судилося… 

Одразу ж після початку широкомасштабного вторгнення московщини на Україну він був призваний до Збройних Сил України, зрештою він і не чекав призову, а свідомий свого обов’язку сам вирушив на фронт. Спочатку боронив Херсонщину, а останні тижні потрапив у пекельні бої під Бахмутом....

Висловлюємо щирі співчуття матері, донечці та дружині Василині, аспірантці відділу новітньої історії.

Вічна пам'ять Герою!


2022-12-29 Сергій Зайцев


Читайте також:

2023-10-02
Відділ української літератури Інституту українознавства ім.І.Крипʼякевича 17 жовтня об 11:00 проводить круглий стіл «Як сприймати тексти неоднозначних українських радянських письменників». 

2023-10-01
26 вересня 2023 р. інститут відвідав колишній вчений секретар інституту, кандидат історичних наук Богдан Грабовецький (нині мешкає у Канаді) й зустрівся із давніми колегами  Володимирем Петегиричем, Юрієм Лукомським, Миколою Литвином, Дарією Романовою. У спогадах розповів про взаємини батька, доктора історичних наук Володимира Грабовецького із Іваном Крип’якевичем, Ярославом Дашкевичем, Ярославом Ісаєвичем. Принагідно зауважив, що у Львові побував на презентації фільму «Довбуш», де режисер Олесь Санін ствердив, що до роботи над цим історичним трилером його заохотив у свій час історик Володимир Грабовецький.

2023-10-01
21−22 вересня 2023 р. відбулися XVI Українсько-польські зустрічі у Яремчі (Івано-Франківська область), організатором яких стала низка українських та польських науково-освітніх закладів і фондів. Його багатолітній учасник завідуючий відділу «Центру дослідження українсько-польських відносин» Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, доктор історичних наук Микола Литвин проаналізував традиції українсько-польської військової взаємодопомоги, актуалізував можливості та перспективи співпраці силових структур і громадськості обох країн під час нової російської агресії проти України. Водночас презентував польським та українським колегам нову колективну працю інституту «Росія – Україна: зради, союзи, війни», до написання якої залучено провідних науковців країни; розповів про нові наукові проекти інституту.

Оголошення:

Видання:

Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття ( за матеріалами археологічних досліджень)