Вічна пам'ять Герою!

2022-12-29
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України висловлює співчуття аспірантці відділу новітньої історії Василині Зайцевій з приводу загибелі на війні її чоловіка Сергія.

Героєві нещодавно виповнилося 32 роки. Народився у м. Нікополь Дніпропетровської області, а після навчання пов’язав свою долю зі Львовом. В 2010 р. Сергій вступив на історичний факультет Львівського університету. Коли у 2014 р. російські загарбники напали на Україну, він, будучи студентом четвертого курсу, пішов добровольцем на фронт, а незабаром як офіцер був призваний до Збройних Сил України. 

Після закінчення активної фази бойових дій на Сході захисник завершив навчання і вступив до аспірантури при кафедрі історичного краєзнавства. Сергій успішно працював над дисертацією та написав якісну наукову роботу, яка восени 2021 р. була рекомендована до захисту. Одначе довести задуми до кінця не судилося… 

Одразу ж після початку широкомасштабного вторгнення московщини на Україну він був призваний до Збройних Сил України, зрештою він і не чекав призову, а свідомий свого обов’язку сам вирушив на фронт. Спочатку боронив Херсонщину, а останні тижні потрапив у пекельні бої під Бахмутом....

Висловлюємо щирі співчуття матері, донечці та дружині Василині, аспірантці відділу новітньої історії.

Вічна пам'ять Герою!


2022-12-29 Сергій Зайцев


Читайте також:

2024-04-18
У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

2024-04-16

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».


2024-04-16

23 березня 2024 р. у Київському національному університеті Т. Шевченка відбулися річні наукові читання Національної академії наук вищої школи України, на яких обговорено актуальні проблеми розвитку науки, освіти та культури України, захисту її від новітньої російської агресії. Особливе зацікавлення викликали доповіді економіста Анатолія Кінаха, медикині Ольги Богомолець, фізика і перекладача Максима Стріхи, історика Георгія Папакіна. У виступі нашого колеги, завідувача відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин» Миколи Литвина проаналізовано особливості польсько-українських міждержавних і міжнаціональних відносин, актуалізовано історіографічні та археографічні перспективи дослідження проблеми.


Оголошення:

Видання:

Ad fontes. Джерела діалектологічних студій. (Серія Діалектологічні студії, т. 1(14))