Науковий семінар Андрія Харука «Російсько-українська війна: вступ до проблеми»

2023-05-03

2 травня 2023 року у рамках наукового семінару Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України “Російсько-українська війна: причини, перебіг, наслідки” відбулася лекція доктора історичних наук, професора кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного Андрія Харука на тему «Російсько-українська війна: вступ до проблеми», яка викликала неабияке зацікавлення серед науковців та аспірантів Інституту.

Під час доповіді прелегент звернув увагу на проблему датування початку сучасного російсько-українського військового протистояння, вважаючи, що з російського боку її гібридна стадія розпочалася ще з перших днів існування незалежної Української держави, у 2014 році перейшла у кінетичну (силову) фазу, а 2022 році – у повномасштабну. Загалом же, на думку Андрія Харука, можна ширше говорити про один із етапів столітньої війни Росії проти України, який розпочався ще у 1917 році.

Крім цього, лектор ознайомив із ключовими передумовами та причинами теперішньої російсько-української війни, окреслив тактичний, стратегічний та оперативний рівень підготовки Росією повномасштабного вторгнення до України 24 лютого 2022 року, визначив ключові її етапи та ознайомив слухачів із авторською інтерпретацією перебігу воєнних дій у 2022–2023 роках.

Під час панелі запитань та дискусій обговорювався чинники (не-)використання авіації у боях на Сході України під час проведення Антитерористичної операції (АТО) та Операції Об’єднаних Сил (ООС) та її ролі на теперішньому етапів війни, співвідношення участі  з боку ворога так званих “проксі-сил” та регулярних російських військ на Донбасі з 2014 року, деталей Битви за Київ навесні 2022 року, роль ядерної зброї у новітній війні.

2023-05-03 Семінар Андрія Харука



Читайте також:

2024-04-18
У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

2024-04-16

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».


2024-04-16

23 березня 2024 р. у Київському національному університеті Т. Шевченка відбулися річні наукові читання Національної академії наук вищої школи України, на яких обговорено актуальні проблеми розвитку науки, освіти та культури України, захисту її від новітньої російської агресії. Особливе зацікавлення викликали доповіді економіста Анатолія Кінаха, медикині Ольги Богомолець, фізика і перекладача Максима Стріхи, історика Георгія Папакіна. У виступі нашого колеги, завідувача відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин» Миколи Литвина проаналізовано особливості польсько-українських міждержавних і міжнаціональних відносин, актуалізовано історіографічні та археографічні перспективи дослідження проблеми.


Оголошення:

Видання:

Українська еліта у другій половині ХІХ – на початку ХХІ століття: особливості формування, трансформація уявлень, інтелектуальний потенціал. Західні землі. Вибрані проблеми