Науковий семінар Андрія Харука «Російсько-українська війна: вступ до проблеми»

2023-05-03

2 травня 2023 року у рамках наукового семінару Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України “Російсько-українська війна: причини, перебіг, наслідки” відбулася лекція доктора історичних наук, професора кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного Андрія Харука на тему «Російсько-українська війна: вступ до проблеми», яка викликала неабияке зацікавлення серед науковців та аспірантів Інституту.

Під час доповіді прелегент звернув увагу на проблему датування початку сучасного російсько-українського військового протистояння, вважаючи, що з російського боку її гібридна стадія розпочалася ще з перших днів існування незалежної Української держави, у 2014 році перейшла у кінетичну (силову) фазу, а 2022 році – у повномасштабну. Загалом же, на думку Андрія Харука, можна ширше говорити про один із етапів столітньої війни Росії проти України, який розпочався ще у 1917 році.

Крім цього, лектор ознайомив із ключовими передумовами та причинами теперішньої російсько-української війни, окреслив тактичний, стратегічний та оперативний рівень підготовки Росією повномасштабного вторгнення до України 24 лютого 2022 року, визначив ключові її етапи та ознайомив слухачів із авторською інтерпретацією перебігу воєнних дій у 2022–2023 роках.

Під час панелі запитань та дискусій обговорювався чинники (не-)використання авіації у боях на Сході України під час проведення Антитерористичної операції (АТО) та Операції Об’єднаних Сил (ООС) та її ролі на теперішньому етапів війни, співвідношення участі  з боку ворога так званих “проксі-сил” та регулярних російських військ на Донбасі з 2014 року, деталей Битви за Київ навесні 2022 року, роль ядерної зброї у новітній війні.

2023-05-03 Семінар Андрія Харука



Читайте також:

2025-04-19
Сердечно Вітаємо зі Світлим Святом Христового Воскресіння!

2025-04-15
10 квітня 2025 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАНУ та Інституту релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії.

2025-04-12
8 квітня 2025 р. керівник Центру дослідження українсько-польських відносин Інституту, доктор історичних наук Микола Литвин прочитав відкриту лекцію "Зовнішня політика України у ХХ–ХХІ ст.: традиції, досвід, уроки для сьогодення" для студентів Кафедри міжнародної інформації Національного університету "Львівська політехніка".

Оголошення:

Видання:

Словник староукраїнської мови XIV — XV ст. Т. 1.