Науковий семінар Андрія Харука «Російсько-українська війна: вступ до проблеми»

2023-05-03

2 травня 2023 року у рамках наукового семінару Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України “Російсько-українська війна: причини, перебіг, наслідки” відбулася лекція доктора історичних наук, професора кафедри гуманітарних наук Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного Андрія Харука на тему «Російсько-українська війна: вступ до проблеми», яка викликала неабияке зацікавлення серед науковців та аспірантів Інституту.

Під час доповіді прелегент звернув увагу на проблему датування початку сучасного російсько-українського військового протистояння, вважаючи, що з російського боку її гібридна стадія розпочалася ще з перших днів існування незалежної Української держави, у 2014 році перейшла у кінетичну (силову) фазу, а 2022 році – у повномасштабну. Загалом же, на думку Андрія Харука, можна ширше говорити про один із етапів столітньої війни Росії проти України, який розпочався ще у 1917 році.

Крім цього, лектор ознайомив із ключовими передумовами та причинами теперішньої російсько-української війни, окреслив тактичний, стратегічний та оперативний рівень підготовки Росією повномасштабного вторгнення до України 24 лютого 2022 року, визначив ключові її етапи та ознайомив слухачів із авторською інтерпретацією перебігу воєнних дій у 2022–2023 роках.

Під час панелі запитань та дискусій обговорювався чинники (не-)використання авіації у боях на Сході України під час проведення Антитерористичної операції (АТО) та Операції Об’єднаних Сил (ООС) та її ролі на теперішньому етапів війни, співвідношення участі  з боку ворога так званих “проксі-сил” та регулярних російських військ на Донбасі з 2014 року, деталей Битви за Київ навесні 2022 року, роль ядерної зброї у новітній війні.

2023-05-03 Семінар Андрія ХарукаЧитайте також:

2023-05-31
30 травня 2023 р. старший науковий співробітник відділу “Центр дослідження українсько-польських відносин” Інституту українознавства ім.І.Кряп’якевича НАН України, доктор історичних наук Андрій Боляновський у рамках заершення наукового стажування в Інституті єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку виступив із науковою доповіддю на семінарі-вебінарі із доповіддю на тему “Українсько-єврейські відносини у контексті антисемітизму у Східній Європі у 1918-1939 роках”.

2023-05-27
Упродовж січня-травня 2023 року в рамках стажування в Дослідницькому центрі Eur’ORBEM / CNRS-Sorbonne Université (Париж, Франція) кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови, історик-лексикограф Ольга Заневич ознайомилася з унікальним фондом Бібліотеки Центру славістичних досліджень (CES – Bibliothèque du Centre d’études slaves, Paris)

2023-05-27
6 червня 2023 року у Варшаві (Pałac Staszica, Sala im. Erazma Majewskiego) відбудеться наукова конференція «Спадщина Здзіслава Штібера до старих і нових тенденцій у слов'янському мовознавстві» / «Spuścizna Zdzisława Stiebera wobec dawnych i nowych tendencji w językoznawstwie slawistycznym», приурочена 120-їй річниці від дня народження вченого, чиє імʼя тісно повʼязане зі Львовом, а вклад у дослідження лемківського говору є неоціненним.

Оголошення:

Видання:

Гавінський А., Яковишина Я. Культури Трипілля та лійчастого посуду як приклад контактів енеолітичних спільнот