Многая літа!!!

2023-08-02

Наукова спільнота Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України щиро вітає доктора історичних наук, старшого наукового співробітника відділу української літератури ПЕТРА ВАСИЛЬОВИЧА ШКРАБ᾽ЮКА з 80-літтям!

Його біографія – приклад, як жити на повні груди, коли по-справжньому залюблений у цей світ.

Народився Петро Шкраб᾽юк у стародавньому покутському селі Пужники на Івано-Франківщині. 1969 року закінчив факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка і понад 30 років працював у періодичних виданнях, на радіо, викладав на кафедрі зарубіжної преси та інформації рідного університету, є членом Національної спілки журналістів України.

Від 1987 року Петро Васильович працює в Інституті українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України. Його наукові зацікавлення пов’язані з історією національного руху в Україні у другій половині ХІХ – на початку ХХ століть, боротьбою за відновлення української державності, проблемами духовності та культури, дослідженнями постатей суспільно-політичних і культурних діячів. Він є автором близько 20 монографій і книг документально-історичної прози та низки статей, розділів у збірних та колективних монографіях.

Петро Васильович – знаний поет, прозаїк, есеїст, з-під пера якого вийшло понад 10 поетичних збірок, а його талант відзначений 8 літературними преміями та членством у Національній спілці письменників України.

У цей урочистий день, дорогий Петре Васильовичу, прийміть найсердечніші вітання і побажання міцного здоров’я, творчої наснаги та нових наукових звершень.  Нехай у парі з невпинним пошуком ідуть радощі життя, любов та шана тих, кому Ви даруєте плоди своєї праці. 

З роси і води!

Божого благословення на многая і благая літа!!!


2023-08-02 Ювілей П.Ш.


Читайте також:

2023-10-02
Відділ української літератури Інституту українознавства ім.І.Крипʼякевича 17 жовтня об 11:00 проводить круглий стіл «Як сприймати тексти неоднозначних українських радянських письменників». 

2023-10-01
26 вересня 2023 р. інститут відвідав колишній вчений секретар інституту, кандидат історичних наук Богдан Грабовецький (нині мешкає у Канаді) й зустрівся із давніми колегами  Володимирем Петегиричем, Юрієм Лукомським, Миколою Литвином, Дарією Романовою. У спогадах розповів про взаємини батька, доктора історичних наук Володимира Грабовецького із Іваном Крип’якевичем, Ярославом Дашкевичем, Ярославом Ісаєвичем. Принагідно зауважив, що у Львові побував на презентації фільму «Довбуш», де режисер Олесь Санін ствердив, що до роботи над цим історичним трилером його заохотив у свій час історик Володимир Грабовецький.

2023-10-01
21−22 вересня 2023 р. відбулися XVI Українсько-польські зустрічі у Яремчі (Івано-Франківська область), організатором яких стала низка українських та польських науково-освітніх закладів і фондів. Його багатолітній учасник завідуючий відділу «Центру дослідження українсько-польських відносин» Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, доктор історичних наук Микола Литвин проаналізував традиції українсько-польської військової взаємодопомоги, актуалізував можливості та перспективи співпраці силових структур і громадськості обох країн під час нової російської агресії проти України. Водночас презентував польським та українським колегам нову колективну працю інституту «Росія – Україна: зради, союзи, війни», до написання якої залучено провідних науковців країни; розповів про нові наукові проекти інституту.

Оголошення:

Видання:

Воєнно-політичні інтереси України в ієрархії суспільних пріоритетів (кінець ХХ – початок ХХІ століття)