На семінарі розглянуто проблеми гуманітарної науки в Україні, які стали результатом катастрофічних подій російсько-української війни після вторгнення російських окупаційних військ 24 лютого 2022 р. на територію України. Протистояння в усіх сферах життя невідворотно ставить перед істориками, джерелознавцями, історіографами, архівістами, музейниками завдання переосмислити засади історичних досліджень, проблеми повернення знищеної або вкраденої в різні часи росіянами історичної спадщини українців. Те, що сьогодні складає велику частину музейної, архівної, бібліографічної і мистецької основи російських наукових, музейних і культурних установ Російської Федерації, має стати предметом політичних і дипломатичних вимог до країни-агресорки з метою повернення незаконно привласнених об’єктів української та кримсько-татарської спадщини. Невідворотно мають бути змінені засади викладу історіографії в українських наукових та науково-популярних виданнях, де російська історіографічна частина обгляду кожної проблеми повинна отримати належну оцінку з появою відповідної риторики і термінології. Під час семінару піднято відповідні проблеми зміни поглядів на концепцію "Москва - Третій Рим", яка у ХХІ столітті отримала свій розвиток і відповідні результати у потужній ідеологічній концепці "русского міра".
Відбувся науковий семінар "Деякі аспекти наслідків російсько-української війни ("Спеціальної військової операції")
2023-09-19
18 вересня 2023 р. відбувся науковий семінар
організований Інститутом релігієзнавства - філія Львівського музею історії
релігії та відділами нової історії України та української літератури Інституту
українознавства ім. І. Крип'якевича НАНУ (організатор та модератор заходу -
к.і.н. І. Орлевич). З доповіддю "Деякі аспекти наслідків
російсько-української війни ("Спеціальної військової операції")
виступила д.і.н., ст.н.с. Інституту української археографії та джерелознавства
ім. М. С. Грушевського НАНУ (Київ); доктор церковно-історичних наук, професор
Київської православної богословської академії І. Преловська.
Читайте також:
2024-10-03
3 жовтня 2024 р. в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбувся науковий семінар «Російська національна ідея як чинник державотворення в Росії: історіософський аналіз», приурочений до 70-ліття колишнього працівника Інституту, кандидата філософських наук Миколи Васильовича Сергеєва.
2024-10-03
Співорганізаторами заходу виступили Західний науковий центр НАН та МОН України, Наукове товариство імені Шевченка, Львівський національний університет імені Івана Франка, Львівська національна наукова бібліотека імені В. Стефаника.
2024-09-27
Шановні колеги! Запрошуємо на Наукові читання імені академіка Івана Крип'якевича! 1 жовтня 2024 р., вул. Винниченка, 24 Початок: 10:00 год.
Оголошення: