Директор Інституту Ігор Соляр уклав Меморандум про співпрацю з Центром дослідження воєнної історії Збройних Сил України

2023-12-11

8 грудня 2023 р. директор інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, доктор історичних наук, професор Ігор Соляр та начальник Центру дослідження воєнної історії Збройних Сил України, полковник Ігор  Косяк уклали Меморандум про співпрацю. Фігуранти події наголосили, що обидві інституції докладуть зусиль для формування сучасних наукових поглядів на сутність, завдання та перспективи розвитку воєнної історії та історії українського війська, а також сприятимуть проведенню спільних досліджень, наукових та інших заходів.

Співпрацю між Інститутом українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Центром дослідження воєнної історії Збройних Сил України передбачається реалізовувати шляхом: реалізації програм дослідницьких та культурно-просвітницьких (освітніх) заходів; проведення спільних нарад, лекцій, конференцій, “круглих столів”, презентацій, виставок та інших заходів, зокрема із залученням третіх осіб, для обговорення та вирішення питань, що становлять спільний інтерес; видавничих проєктів у царині воєнної та військової історії; діяльності з отримання спільних грантів, зокрема міжнародних, залучення волонтерських та інших коштів для реалізації мети співпраці; надання взаємних консультацій та методичної допомоги з питань воєнної та військової історії, науково-організаційної роботи тощо.


Меморандум про співпрацю з Центром дослідження воєнної історії Збройних Сил України


Читайте також:

2024-07-12

1–4 липня 2024 року на базі Інституту медієвістичних студій Лідського університету (Велика Британія) відбувся черговий щорічний Міжнародний медієвістичний конгрес (Leeds International Medieval Congress 2024). Цьогоріч науковий форум був присвячений осмисленню проблематики «кризи» в усіх можливих аспектах цього поняття і зібрав понад 2700 вчених з усього світу. Серед понад двох тисяч доповідей учасники мали можливість заслухати виступ молодшого наукового співробітника відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, к.і.н. Ростислава Вацеби, котрий представив свої напрацювання у дослідженні демографічних та культурних наслідків кліматичної кризи пізньоантичного малого льодовикового періоду (536–560 рр.) на сході Європи. 


2024-07-05
Вітаємо науковців Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича, чиї проєкти перемогли в конкурсі «Передова наука в Україні» Національного фонду досліджень України

2024-07-05

25 червня 2024 року на виконання розпорядження президії Національної академії наук України від 19.02.2024 № 107 «Про оцінювання ефективності діяльності наукових установ НАН України у 2024 році» Експертна комісія провела оцінювання ефективності діяльності Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України за період 2018–2023 років.


Оголошення:

Видання:

Артимишин Ю. Депортаційні акції 1940-х років у національній пам’яті українців: стан та перспективи дослідження