Наталія Мисак і Наталія Колб виступили на круглому столі “Між консерватизмом і фемінізмом: дружини і доньки греко-католицьких священників у Галичині наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.”

2024-04-08
4 квітня 2024 старші наукові співробітниці відділу нової історії України Наталія Мисак і Наталія Колб виступили з доповідями на круглому столі “Між консерватизмом і фемінізмом: дружини і доньки греко-католицьких священників у Галичині наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.”, організованому Центром СУА з жіночих студій в УКУ в рамках відзначення 140-річчя жіночого руху в Україні.

Наталія Колб виголосила доповідь “«Жінка ідеальної вартості»: роль матері й дружини в галицьких греко-католицьких священницьких сімʼях на зламі ХІХ–ХХ століть (на підставі родинних історій)”.

На підставі спогадів та кореспонденції вона спробувала накреслити образ жінки в родині греко-католицького священника: її статус та авторитетність в сімʼї, рівень впливу у вихованні дітей, коло завдань та обовʼязків в родині й поза нею.

Своєю чергою Наталія Мисак запропонувала до уваги слухачів доповідь “«Жінка – людина, і вона має право до вільного самостійного життя»: доньки греко-католицьких священників і український жіночий рух у Галичині наприкінці ХІХ – початку ХХ ст.”

У ній доповідачка проаналізувала, як впливали на формування особистості священничих доньок гендерні відносини в родині, ставлення батьків до освіти і професійної реалізації дівчат, як самі дівчата нерідко ламали гендерні стереотипи, зробили карʼєру в освіті, науці, мистецтві, були активістками жіночого руху.

Захід модерувала докторка філологічних наук, заступниця директора з наукової роботи Інституту Івана Франка НАН України Алла Швець.
Круглий стіл УКУ


Читайте також:

2025-03-19
Державна установа «Інститут всесвітньої історії НАН України», Інститут історії України НАН України, Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича запрошують до участі у VIII Всеукраїнській конференції молодих учених «Актуальні проблеми історії, філософії і права у дослідженнях молодих учених».

2025-03-18
18 березня 2025 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.01 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Ющука Володимира Леонідовича «Суспільно-політичні та соціокультурні процеси у Волинському воєводстві Другої Речі Посполитої (на прикладі Любомльського повіту)», представлену на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук зі спеціальності 07.00.01 – історія України.

2025-03-17
Відповідно до Примірного положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 р. № 404, розпорядження Президії НАН України № 553 від 04.10.2018 р та Положення про порядок заміщення вакантних посад наукових працівників в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України від 25.10.2018 р. затверджено перелік учасників конкурсу на заміщення вакантних посад:

Оголошення:

Видання:

Дашкевич Я., Кук В., Бойко В., Посівнич М., Сова А. Про генерала Тараса Чупринку (Романа Шухевича)