Феодосій Стеблій: "Завжди було на кого орієнтуватися і з кого брати приклад"

2021-05-05
На віртуальних сторінках міжнародного інтелектуального часопису «Україна модерна», у рубриці "Життєписи історії" з’явилася публікація, присвячена відомому історикові Феодосієві Стеблію, наукова біографія якого пов’язана з більше, аніж півстолітньою працею в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Основою цієї публікації стала публічна зустріч-розмова в рамках проєкту «Інтелектуальна біографія», що відбулася у Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці 10 листопада 2016 року з нагоди 85-річчя вченого.

В автентичному вигляді розмова з Феодосієм Стеблієм була опублікована у 14-му випуску наукового збірника «З історії західноукраїнських земель» (Львів: Інститут українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України, 2018).

На сайті "Україні модерної" цей матеріал з’явився у переробленому та удосконаленому форматі.

У своїх ретроспекціях Феодосій Стеблій не формулює синтез, не генерує глобальних висновків чи прогнозів. Його оповідь має цінність живого свідчення про формування історика (та уявлень про історію) в той період, коли це аж ніяк не було справою вільного рефлексування чи нагодою методологічних, світоглядних, ідеологічних дискусій. Інтелектуальна біографія Феодосія Стеблія, що скромно, але прискіпливо, а подекуди й шармово розказана, несподівано, але впевнено переконує у потребі нового терміна в інтелектуальній історії. Цей термін – «тиха інтелектуальна відвага».Читайте також:

2021-06-10
9 червня 2021 р. на базі Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулося четверте засідання «Західно-Українська Народна Республіка: революція, державність, соборність» вебдискурсу «Українське державотворення новітньої доби: контроверсійні питання», співорганізаторами якого були Київський національний університет імені Т. Шевченка, Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника, а також установи НАН України – Інститут історії України, Інститут політичних і етнонаціональних імені І. Кураса, Інститут української археографії та джерелознавства імені М. Грушевського, Національна спілка краєзнавців України.

2021-06-07
9 червня 2021 року о 10:30 за співорганізації Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України відбудеться вебдискурс "Українське державотворення новітньої доби: контроверсійні питання".

2021-06-03
20–21 травня відбулася ХХХІ Міжнародна наукова конференція «Історія релігій в Україні», організована Львівським музеєм історії релігії за участі Львівського відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАНУ, Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАНУ та Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ. Конференція відбувалася у двох форматах: онлайн та у приміщенні Львівського музею історії релігії.

Оголошення:

Видання:

Гавінський А., Пастеркєвіч В. Археологічні пам’ятки культури лійчастого посуду на території України