Гнатишак Ю. Болехівські бувальщини. Діалектні тексти

Гнатишак Ю. Болехівські бувальщини. Діалектні тексти / відп. ред. Т. Ястремська; НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2021. 624 с. (Серія «Діалектологічна скриня»)

«Болехівські бувальщини» – збірник діалектних текстів, які записав Юрій Гнатишак від уродженців та мешканців міста Болехів Івано‑Франківської области. Тексти не тільки репрезентують традиційну матеріальну й духовну культури українців (календарні, родинні обряди, звичаї, замовляння пророчі сни), а й відтворюють сторінки історії (спогади про розстріл євреїв, про УПА, німецьку, радянську окупації в 40-х рр. ХХ ст. і про російську окупацію Криму 2014 р., а також сучасні політичні перипетії). Тексти переносять читача у звичайні родинні будні, демонструючи побутові фрагменти і робочі моменти із життя кушнірів, пекарів, м’ясників, робітників та ін. Сторінки із життя болехівців ілюструють світлини (із родинного архіву Юрія Гнатишака або його авторства).

Видання зацікавить передусім філологів, які досліджують проблеми функціювання української мови та її говорів у синхронії та діахронії, а також етнографів, істориків.


Завантажити оригіналДивіться також:

Хібеба Наталія. Бойківське весілля в текстах: обряд і слово
Войтович Л. Княжа доба на Русі (837–1492). Т. 1. Становлення імперії Русь (837–1054).
Русь, Малоросія, Україна: галицькі українці у пошуках власного імені (ХІХ – перша половина ХХ століть)
Оголошення:
Новини:

Науковці Інституту взяли участь у XV українсько-польській зустрічі "Яремче 2022"

Зустріч відбулася 22-23 вересня за участі науковців Інституту М. Литвина, Б. Гудя та І. Соляра.