Хібеба Наталія. Бойківське весілля в текстах: обряд і слово

Хібеба Наталія. Бойківське весілля в текстах: обряд і слово / відп. ред. Т. Ястремська; НАН України; Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. Львів, 2021. 712 с. (Серія «Діалектологічна скриня»)

У монографії запропоновано дослідження бойківського весілля в обрядовому й номінативному аспектах та представлено його текстову палітру – фольклорно-етнографічні матеріали й діалектні тексти про бойківське весілля. Часові межі студії охоплюють матеріали кінця ХІХ ст. – початку ХХІ ст., щоб цілісно описати традиційний весільний обряд бойків, виявити його регіональні особливості. Давній весільний обряд репрезентують тексти, опубліковані в часописах «Зоря», «Lud», у серійному виданні «Матеріяли до українсько-руської етнольоґії», а сучасний – записи авторки, зібрані польовим методом у селах Бойківщини Львівської та Івано-Франківської областей.

Для діалектологів, етнографів, фольклористів та всіх, кого цікавить автентичний обряд та говірка.

Авдіозаписи до книги



Дивіться також:

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: історія, імена, ідеї
Білорусько-українське пограниччя: етнополітичні, мовні та релігійні критерії самоідентифікації населення
Воєнно-політичні інтереси України в ієрархії суспільних пріоритетів (кінець ХХ – початок ХХІ століття)
Оголошення:
Новини:

Ганна Дидик-Меуш отримала Почесну грамоту Кабінету Міністрів України

Вітаємо нашу колегу Ганну Дидик-Меуш, доктора філологічних наук, старшого наукового співробітника відділу української мови, з високою урядовою відзнакою. Зичимо реалізації подальших цікавих і важливих проєктів у гуманітаристиці загалом і в українському мовознавстві зокрема.

Запрошуємо на науковий семінар Ради молодих вчених "Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг"

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».