“Різуни” чи побратими? Сучасні польські дискурси про Україну

Хахула Л. “Різуни” чи побратими? Сучасні польські дискурси про Україну. – Львів: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, 2016. – 304 c.

Після двох Майданів Україні як ніколи потрібні надійні друзі й союзники – передусім поляки, які добре знають ціну свободи і є вразливими на спокуси великодержавності. 

Спільну мову зі своїми західними сусідами українці знайдуть лише в атмосфері взаєморозуміння. Для цього необхідне публічне переосмислення болісних сторінок новітньої історії Східної Європи – українсько-польської війни 1918–1919 років, українсько-польсько-російської війни 1920 року, кривавого протистояння на Холмщині, Волині та Галичині в роки Другої світової війни. 

У монографії виявлено механізми побутування позитивних і негативних стереотипів про Україну та українців у Польщі (1991–2016), показано роль упереджень у непростих польсько-українських дискусіях щодо культурно-релігійного життя українців у Перемишлі, реконструкції та відкриття Цвинтаря Орлят у Львові, Волинської трагедії 1943 року.

Для дослідників, викладачів, студентів, усіх зацікавлених польсько-українськими відносинами.



Дивіться також:

Гавінський А., Пастеркєвіч В. Археологічні пам’ятки культури лійчастого посуду на території України
Національна ідентифікація українців Галичини в ХІХ – на початку ХХ століття (еволюція етноніма )
Микола Ільницький. Поезія
Оголошення:
Новини:

Наукова доповідь А. Боляновського на вебінарі Інституту єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку

30 травня 2023 р. старший науковий співробітник відділу “Центр дослідження українсько-польських відносин” Інституту українознавства ім.І.Кряп’якевича НАН України, доктор історичних наук Андрій Боляновський у рамках заершення наукового стажування в Інституті єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку виступив із науковою доповіддю на семінарі-вебінарі із доповіддю на тему “Українсько-єврейські відносини у контексті антисемітизму у Східній Європі у 1918-1939 роках”.

Співробітниця Інституту Ольга Заневич пройшла стажування в Дослідницькому центрі Eur’ORBEM / CNRS-Sorbonne Université

Упродовж січня-травня 2023 року в рамках стажування в Дослідницькому центрі Eur’ORBEM / CNRS-Sorbonne Université (Париж, Франція) кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови, історик-лексикограф Ольга Заневич ознайомилася з унікальним фондом Бібліотеки Центру славістичних досліджень (CES – Bibliothèque du Centre d’études slaves, Paris)