Гавінський А., Пастеркєвіч В. Археологічні пам’ятки культури лійчастого посуду на території України

Гавінський А., Пастеркєвіч В. Археологічні пам’ятки культури лійчастого посуду на території України. – Львів, 2016. – 196 с.

Пропонована книга є каталогом археологічних пам’яток культури лійчастого посуду в Україні – однієї з найбільших і найдавніших європейських енеолітичних культур. У племен південно-східної групи цієї культури, які проживали у басейні Верхнього Дністра та Західного Бугу в IV тис. до Р. Х., виявилися особливі риси матеріальної культури, що було пов’язано з їх контактами та взаємозв’язками із трипільською цивілізацією. Каталог ілюстрований рисунками та світлинами археологічних об’єктів та матеріалів, планами, картами, має географічний та іменний покажчик.

Призначений для археологів, істориків, краєзнавців, музейних працівників, органів охорони культурної спадщини та усіх, хто цікавиться археологією й давньою історією України.
Завантажити оригіналДивіться також:

Національна ідентифікація українців Галичини в ХІХ – на початку ХХ століття (еволюція етноніма )
“Різуни” чи побратими? Сучасні польські дискурси про Україну
Микола Ільницький. Поезія
Оголошення:
Новини:

Наукова доповідь А. Боляновського на вебінарі Інституту єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку

30 травня 2023 р. старший науковий співробітник відділу “Центр дослідження українсько-польських відносин” Інституту українознавства ім.І.Кряп’якевича НАН України, доктор історичних наук Андрій Боляновський у рамках заершення наукового стажування в Інституті єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку виступив із науковою доповіддю на семінарі-вебінарі із доповіддю на тему “Українсько-єврейські відносини у контексті антисемітизму у Східній Європі у 1918-1939 роках”.

Співробітниця Інституту Ольга Заневич пройшла стажування в Дослідницькому центрі Eur’ORBEM / CNRS-Sorbonne Université

Упродовж січня-травня 2023 року в рамках стажування в Дослідницькому центрі Eur’ORBEM / CNRS-Sorbonne Université (Париж, Франція) кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови, історик-лексикограф Ольга Заневич ознайомилася з унікальним фондом Бібліотеки Центру славістичних досліджень (CES – Bibliothèque du Centre d’études slaves, Paris)