Гавінський А., Пастеркєвіч В. Археологічні пам’ятки культури лійчастого посуду на території України

Гавінський А., Пастеркєвіч В. Археологічні пам’ятки культури лійчастого посуду на території України. – Львів, 2016. – 196 с.

Пропонована книга є каталогом археологічних пам’яток культури лійчастого посуду в Україні – однієї з найбільших і найдавніших європейських енеолітичних культур. У племен південно-східної групи цієї культури, які проживали у басейні Верхнього Дністра та Західного Бугу в IV тис. до Р. Х., виявилися особливі риси матеріальної культури, що було пов’язано з їх контактами та взаємозв’язками із трипільською цивілізацією. Каталог ілюстрований рисунками та світлинами археологічних об’єктів та матеріалів, планами, картами, має географічний та іменний покажчик.

Призначений для археологів, істориків, краєзнавців, музейних працівників, органів охорони культурної спадщини та усіх, хто цікавиться археологією й давньою історією України.
Завантажити оригінал



Дивіться також:

Національна ідентифікація українців Галичини в ХІХ – на початку ХХ століття (еволюція етноніма )
“Різуни” чи побратими? Сучасні польські дискурси про Україну
Микола Ільницький. Поезія
Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на науковий семінар Ради молодих вчених "Від льоду і полум'я до пера й пергаменту; Історія Ісландії в контексті розвитку саг"

Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Підземеллям Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле».

Наталія Мисак взяла участь у VI полоністичному конгресі

14–17 березня 2024 р. старша наукова співробітниця відділу нової історії України, к.і.н. Наталія Мисак взяла участь у VI полоністичному конгресі у м. Дрездені (Німеччина). Понад 270 науковців з Німеччини, Австрії, Польщі, Фінляндії, США, Великобританії тощо репрезентували свої дослідження в галузі полоністики. Наталія Мисак взяла участь у панелі, присвяченій участі жінок у військових та парамілітарних формуваннях у Центрально-Східній та Північній Європі у 1910–1939 рр., виступивши із доповіддю «Перша світова війна і повоєнний час як арена боротьби українських жінок за гендерну рівність».