Міжнародні зв'язки Інституту

Інститут співпрацює з науковими установами Польщі, Австрії, Чехії, Словаччини, США, Канади та інших країн. Учені Інституту неодноразово проходять стажування в наукових центрах низки країн, а також запрошують та приймають іноземних учених. 

Особливо плідна співпраця з науковими осередками Польщі, яка виявляється в організації спільних археологічних експедицій, проведенні наукових форумів різного рівня, спільних публікаціях тощо.

Історики, археологи та філологи активно контактують із вченими Варшавського, Жешівського, Ягеллонського, Лодзького університетів, Університетом імені Адама Міцкевича в Познані, Університетом Марії Кюрі-Склодовської в Любліні, Польською Академією Знань, Інститутом Центрально-Східної Європи в Любліні, Південно-Східним Науковим Інститутом в Перемишлі в рамках спільних наукових проектів.

Діалектологи та історики мови також підтримують тісні наукові контакти з лінгвістами із Будапештського університету імені Лоранда Етвьоша та Ніредьгазького університету (Угорщина), Софійського університету (Болгарія) та Віденського університету.

Окремої уваги заслуговує співпраця Інституту з Фондом катедр українознавства у США, Українським науковим інститутом Гарвардського університету у США і Канадським інститутом українських студій, зокрема у роботі над історичним словником української мови, виданні документів українського суспільно-політичного руху у ХХ ст.

Оголошення:
Новини:

Запрошуємо на науковий семінар «Формування та репрезентація пам’яттєвих смислів в габітуальному полі війни» за участю Алли Киридон

Науковий семінар організовано в рамках проєкту «Історична пам’ять українців в умовах війни: від конфронтації до консолідації», який реалізується завдяки грантовій підтримці Національного фонду досліджень України. Керівник – доктор філологічних наук Ганна Дидик-Меуш.

Відбувся семінар Ради молодих вчених Інституту про книгу Йосипа Ґронського «Львів: історичні студії»

17 жовтня 2024 р. відбувся черговий науковий семінар Ради молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України (співорганізатори РМВ Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України та Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника), організований спільно з ініціативою «Публічний лекторій: простими словами про складне минуле» онлайн на платформі Zoom.
Видання:

Артимишин П. І., Костюк О. А. Україна в зовнішньополітичних концепціях Польщі: аналітична доповідь