Відбувся семінар інтелектуальної історії «Образ ворога в польсько-українській війні 1918−1919 рр.»

2023-05-08
3 травня 2023 р. в Українському Католицькому Університеті відбувся семінар інтелектуальної історії на тему «Образ ворога в польсько-українській війні 1918−1919 рр.», співорганізатором якого стали кафедра новітньої історії ім.. М. Грушевського Львівського національного університету ім. І. Франка та відділ «Центр дослідження українсько-польських відносин» Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Заслухано доповіді доцента Олега Павлишина та професора Миколи Литвина, у яких стверджено, що в тому протистоянні об’єктами/суб’єктами, крім ЗУНР/ЗОУНР і відродженої Польщі, виступали також країни Антанти (дбали насамперед про захист своїх інвестицій в Дрогобицько-Бориславський нафтовий басейн) і більшовицькі республіки Росії та України, які навесні 1919 р. прагнули використати Східну Галичину як плацдарм поширення соціалістичної революції через Закарпаття в Угорщину та Баварію. У дискусії в форматі онлайн  взяли участь наш колега, доктор історичних наук Роман Голик, а також провідні науковці України (Владислав Верстюк, Валентина Піскун) та Польщі (Роман Висоцький).


Читайте також:

2024-07-19
У липні 2024 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар Інституту релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії та Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ (відділи нової історії України й української літератури).

2024-07-15
Колектив Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України висловлює щирі співчуття рідним і близьким із приводу непоправної втрати – смерті багаторічної працівниці Інституту Дарії КЛИМ. Нехай добрий, світлий спомин про Неї назавжди залишиться у серцях усіх, хто її знав, любив та шанував! Світла і вічна пам'ять...

2024-07-12

1–4 липня 2024 року на базі Інституту медієвістичних студій Лідського університету (Велика Британія) відбувся черговий щорічний Міжнародний медієвістичний конгрес (Leeds International Medieval Congress 2024). Цьогоріч науковий форум був присвячений осмисленню проблематики «кризи» в усіх можливих аспектах цього поняття і зібрав понад 2700 вчених з усього світу. Серед понад двох тисяч доповідей учасники мали можливість заслухати виступ молодшого наукового співробітника відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, к.і.н. Ростислава Вацеби, котрий представив свої напрацювання у дослідженні демографічних та культурних наслідків кліматичної кризи пізньоантичного малого льодовикового періоду (536–560 рр.) на сході Європи. 


Оголошення:

Видання:

Місцеве самоврядування в Україні (ХХ – початок ХХІ століття). Західні землі: монографія