Відбувся семінар інтелектуальної історії «Образ ворога в польсько-українській війні 1918−1919 рр.»

2023-05-08
3 травня 2023 р. в Українському Католицькому Університеті відбувся семінар інтелектуальної історії на тему «Образ ворога в польсько-українській війні 1918−1919 рр.», співорганізатором якого стали кафедра новітньої історії ім.. М. Грушевського Львівського національного університету ім. І. Франка та відділ «Центр дослідження українсько-польських відносин» Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Заслухано доповіді доцента Олега Павлишина та професора Миколи Литвина, у яких стверджено, що в тому протистоянні об’єктами/суб’єктами, крім ЗУНР/ЗОУНР і відродженої Польщі, виступали також країни Антанти (дбали насамперед про захист своїх інвестицій в Дрогобицько-Бориславський нафтовий басейн) і більшовицькі республіки Росії та України, які навесні 1919 р. прагнули використати Східну Галичину як плацдарм поширення соціалістичної революції через Закарпаття в Угорщину та Баварію. У дискусії в форматі онлайн  взяли участь наш колега, доктор історичних наук Роман Голик, а також провідні науковці України (Владислав Верстюк, Валентина Піскун) та Польщі (Роман Висоцький).


Читайте також:

2024-06-13

Вельмишановні колеги! Запрошуємо Вас на ХІІ Наукові читання імені академіка Ярослава Ісаєвича, які відбудуться 20 червня 2024 року. 


2024-06-10
4–7 червня 2024 р. відбулась міжнародна конференція «Від багатоголосся досвіду до спільної антропології? Польща-Україна» у Музеї народної архітектури м. Сянок (Польща). Інститут археології та етнології Польської Академії Наук, Колегіум гуманітарних наук Інституту Історії Жешувського університету, Центр прикладної анторопології, Музей народної архітектури м. Сянок.

2024-05-30
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України висловлює співчуття  науковій співробітниці відділу новітньої історії, кандидату історичних наук Марті Ігорівні Гавришко із приводу важкої і непоправної втрати – смерті Матері Наталії.

Вічна і Світла Пам'ять!

Оголошення:

Видання:

Словник української мови XVI – першої половини XVII ст.