Відбувся семінар інтелектуальної історії «Образ ворога в польсько-українській війні 1918−1919 рр.»

2023-05-08
3 травня 2023 р. в Українському Католицькому Університеті відбувся семінар інтелектуальної історії на тему «Образ ворога в польсько-українській війні 1918−1919 рр.», співорганізатором якого стали кафедра новітньої історії ім.. М. Грушевського Львівського національного університету ім. І. Франка та відділ «Центр дослідження українсько-польських відносин» Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України. Заслухано доповіді доцента Олега Павлишина та професора Миколи Литвина, у яких стверджено, що в тому протистоянні об’єктами/суб’єктами, крім ЗУНР/ЗОУНР і відродженої Польщі, виступали також країни Антанти (дбали насамперед про захист своїх інвестицій в Дрогобицько-Бориславський нафтовий басейн) і більшовицькі республіки Росії та України, які навесні 1919 р. прагнули використати Східну Галичину як плацдарм поширення соціалістичної революції через Закарпаття в Угорщину та Баварію. У дискусії в форматі онлайн  взяли участь наш колега, доктор історичних наук Роман Голик, а також провідні науковці України (Владислав Верстюк, Валентина Піскун) та Польщі (Роман Висоцький).


Читайте також:

2023-05-31
30 травня 2023 р. старший науковий співробітник відділу “Центр дослідження українсько-польських відносин” Інституту українознавства ім.І.Кряп’якевича НАН України, доктор історичних наук Андрій Боляновський у рамках заершення наукового стажування в Інституті єврейських досліджень YIVO у Нью-Йорку виступив із науковою доповіддю на семінарі-вебінарі із доповіддю на тему “Українсько-єврейські відносини у контексті антисемітизму у Східній Європі у 1918-1939 роках”.

2023-05-27
Упродовж січня-травня 2023 року в рамках стажування в Дослідницькому центрі Eur’ORBEM / CNRS-Sorbonne Université (Париж, Франція) кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови, історик-лексикограф Ольга Заневич ознайомилася з унікальним фондом Бібліотеки Центру славістичних досліджень (CES – Bibliothèque du Centre d’études slaves, Paris)

2023-05-27
6 червня 2023 року у Варшаві (Pałac Staszica, Sala im. Erazma Majewskiego) відбудеться наукова конференція «Спадщина Здзіслава Штібера до старих і нових тенденцій у слов'янському мовознавстві» / «Spuścizna Zdzisława Stiebera wobec dawnych i nowych tendencji w językoznawstwie slawistycznym», приурочена 120-їй річниці від дня народження вченого, чиє імʼя тісно повʼязане зі Львовом, а вклад у дослідження лемківського говору є неоціненним.

Оголошення:

Видання:

Пастух Т. Мости Олега Лишеги