V міжнародна наукова конференція «Культурологічні аспекти текстології. Текст – текстема – контекст»

2023-09-18

7‒9 вересня 2023 року у Вільнюському університеті відбулася V міжнародна наукова конференція із циклу «Цінності в мовному образі світу поляків та литовців» – «Культурологічні аспекти текстології. Текст – текстема – контекст», яку організовано у співпраці науковців Центру полоністики Вільнюського університету (Литва) та Катедри текстології і граматики польської мови Інституту польської філології Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща).

У конференції взяли участь передусім етнолінгвісти з Литви та Польщі. Надзвичайно приємно, що до участі в конференції запрошено заступника директора з наукової роботи Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України, доктора філологічних наук Тетяну Ястремську, яка мала змогу репрезентувати особливості мовної картини світу українців.

Цьогорічна зустріч була присвячена питанням тексту та текстології. Наукові доповіді, виголошені на засіданнях, зосереджені довкола теоретичних проблем текстології, проблем текстологічних досліджень давніх текстів та аналізу тексту як джерела етнічної й національної ідентичності.

Наукові дискусії продовжувалися і при запашній каві в стінах Університету, і на вуличках Вільнюського середмістя, і в часі екскурсій до монастиря в Пожайце (https://www.lithuania.travel/pl/place/klasztor-w-pozajsciu) та Музею народної культури в Румшишках (https://www.llbm.lt).

Із програмою та тезами конференції можна ознайомитися за покликанням: http://www.kulturinelingvistika.flf.vu.lt/lt/seminarai5.php


2023-09-18 «Культурологічні аспекти текстології. Текст – текстема – контекст»


Читайте також:

2023-10-02
Відділ української літератури Інституту українознавства ім.І.Крипʼякевича 17 жовтня об 11:00 проводить круглий стіл «Як сприймати тексти неоднозначних українських радянських письменників». 

2023-10-01
26 вересня 2023 р. інститут відвідав колишній вчений секретар інституту, кандидат історичних наук Богдан Грабовецький (нині мешкає у Канаді) й зустрівся із давніми колегами  Володимирем Петегиричем, Юрієм Лукомським, Миколою Литвином, Дарією Романовою. У спогадах розповів про взаємини батька, доктора історичних наук Володимира Грабовецького із Іваном Крип’якевичем, Ярославом Дашкевичем, Ярославом Ісаєвичем. Принагідно зауважив, що у Львові побував на презентації фільму «Довбуш», де режисер Олесь Санін ствердив, що до роботи над цим історичним трилером його заохотив у свій час історик Володимир Грабовецький.

2023-10-01
21−22 вересня 2023 р. відбулися XVI Українсько-польські зустрічі у Яремчі (Івано-Франківська область), організатором яких стала низка українських та польських науково-освітніх закладів і фондів. Його багатолітній учасник завідуючий відділу «Центру дослідження українсько-польських відносин» Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, доктор історичних наук Микола Литвин проаналізував традиції українсько-польської військової взаємодопомоги, актуалізував можливості та перспективи співпраці силових структур і громадськості обох країн під час нової російської агресії проти України. Водночас презентував польським та українським колегам нову колективну працю інституту «Росія – Україна: зради, союзи, війни», до написання якої залучено провідних науковців країни; розповів про нові наукові проекти інституту.

Оголошення:

Видання:

Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття ( за матеріалами археологічних досліджень)