Відбулося третє засідання наукового семінару «Російсько-українська війна» на тему «Медичний батальйон «Госпітальєри» в російсько-українській війні (2014–2023)»

2023-11-29

28 листопада 2023 р. в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулося третє засідання наукового семінару «Російсько-українська війна» на тему «Медичний батальйон «Госпітальєри» в російсько-українській війні (2014–2023)». Доповідачаспірантка відділу новітньої історії Людмила Литвиненко (парамедик батальйону «Госпітальєри»).

У виступі Людмила Литвиненко відзначила, що український медичний добровольчий батальйон «Госпітальєри» був сформований після завершення Революції Гідності та бере участь у російсько-українській війні з 2014 року, втілюючи у життя гасло «Заради кожного життя». «Арійка» констатувала, що добровольці батальйону постійно перебувають на «передовій», надають першу медичну, домедичну допомогу пораненим, займаються їх евакуацією з найгарячіших ділянок фронту, нерідко ризикуючи власним життям.

Інша частина доповіді Людмили Литвиненко була присвячена військово-медичній службі України, проблемі організації медичного забезпечення військ. Доповідачка переконливо довела, що госпітальєри кожного дня боряться за збереження, зміцнення та відновлення сил і здоров’я особового складу військ як найважливішого фактору, що визначає високу боєздатність і бойову готовність ЗСУ.

«Арійка» відповіла на численні запитання учасників круглого столу, серед найпоширеніших – практична діяльність батальйону, особливості кадрового забезпечення госпітальєрів, специфіка діяльності у зоні бойових дій, базові напрями співпраці з центральними і місцевими органами влади, технічне і фінансове забезпечення добровольців та ін.

Директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, д.і.н., проф. І.Я. Соляр від імені учасників круглого столу подякував парамедикині-аспірантці Людмилі Литвиненко та її однодумцям за тисячі врятованих життів українських військових та цивільних, їх героїчну працю та самовідданість в ім’я перемоги над агресором. Він із сумом констатував, що добровольчий батальйон «Госпітальєри», на жаль, не отримує підтримки від держави і своєю діяльністю завдячує добровольцям, які залучені до організації, та благодійним внескам. Директор Інституту зауважив, що ми ніколи не забудемо героїзм медиків, які, нерідко, цінною власного життя рятували військових та цивільних українців!

Ілюстрації із сторінки ФБ Людмили Литвиненко.


2023-11-28 Науковий семінар


Читайте також:

2025-07-04
25 червня 2025 року в місті Хирові відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки багаторічній науковій працівниці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Уляні Єдлінській.

2025-07-03
27 червня 2025 року відбулося засідання виконкому Ради Західного наукового центру НАН України і МОН України в с. Звенигород Львівського району Львівської обл.,  в історико-культурному заповіднику «Древній Звенигород». 

2025-07-03
Упродовж 12 травня – 22 червня 2025 року кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник відділу української мови Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України Ольга Заневич як лауреат програми «Directeurs d’études associés – DEA» (FMSH) проходила стажування в дослідницькій лабораторії «Eur’ORBEM» (Sorbonne Université - CNRS).

Оголошення:

Видання:

Артимишин П., Меренюк Х. Україна та українці в пострадянських білоруських підручниках та посібниках з історії