Відбулося третє засідання наукового семінару «Російсько-українська війна» на тему «Медичний батальйон «Госпітальєри» в російсько-українській війні (2014–2023)»

2023-11-29

28 листопада 2023 р. в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулося третє засідання наукового семінару «Російсько-українська війна» на тему «Медичний батальйон «Госпітальєри» в російсько-українській війні (2014–2023)». Доповідачаспірантка відділу новітньої історії Людмила Литвиненко (парамедик батальйону «Госпітальєри»).

У виступі Людмила Литвиненко відзначила, що український медичний добровольчий батальйон «Госпітальєри» був сформований після завершення Революції Гідності та бере участь у російсько-українській війні з 2014 року, втілюючи у життя гасло «Заради кожного життя». «Арійка» констатувала, що добровольці батальйону постійно перебувають на «передовій», надають першу медичну, домедичну допомогу пораненим, займаються їх евакуацією з найгарячіших ділянок фронту, нерідко ризикуючи власним життям.

Інша частина доповіді Людмили Литвиненко була присвячена військово-медичній службі України, проблемі організації медичного забезпечення військ. Доповідачка переконливо довела, що госпітальєри кожного дня боряться за збереження, зміцнення та відновлення сил і здоров’я особового складу військ як найважливішого фактору, що визначає високу боєздатність і бойову готовність ЗСУ.

«Арійка» відповіла на численні запитання учасників круглого столу, серед найпоширеніших – практична діяльність батальйону, особливості кадрового забезпечення госпітальєрів, специфіка діяльності у зоні бойових дій, базові напрями співпраці з центральними і місцевими органами влади, технічне і фінансове забезпечення добровольців та ін.

Директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, д.і.н., проф. І.Я. Соляр від імені учасників круглого столу подякував парамедикині-аспірантці Людмилі Литвиненко та її однодумцям за тисячі врятованих життів українських військових та цивільних, їх героїчну працю та самовідданість в ім’я перемоги над агресором. Він із сумом констатував, що добровольчий батальйон «Госпітальєри», на жаль, не отримує підтримки від держави і своєю діяльністю завдячує добровольцям, які залучені до організації, та благодійним внескам. Директор Інституту зауважив, що ми ніколи не забудемо героїзм медиків, які, нерідко, цінною власного життя рятували військових та цивільних українців!

Ілюстрації із сторінки ФБ Людмили Литвиненко.


2023-11-28 Науковий семінар


Читайте також:

2024-02-27
Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою "Публічний лекторій: простими словами про складне минуле" на платформі Zoom.

2024-02-19

19 лютого, 2024 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.002 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Кіорсака Владислава Борисовича «Русь і Східна Європа в історичній пам’яті середньовічних скандинавів (на матеріалах саг про давні часи)» зі спеціальності 032 «Історія та археологія».


2024-02-13
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України висловлює співчуття старшому науковому співробітнику відділу української мови, доктору філологічних наук Ганні Михайлівні Дидик-Меуш із приводу важкої і непоправної втрати – смерті Батька Михайла Миколайовича.

Оголошення:

Видання:

Росія–Україна: зради, союзи, війни