Відбулося третє засідання наукового семінару «Російсько-українська війна» на тему «Медичний батальйон «Госпітальєри» в російсько-українській війні (2014–2023)»

2023-11-29

28 листопада 2023 р. в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулося третє засідання наукового семінару «Російсько-українська війна» на тему «Медичний батальйон «Госпітальєри» в російсько-українській війні (2014–2023)». Доповідачаспірантка відділу новітньої історії Людмила Литвиненко (парамедик батальйону «Госпітальєри»).

У виступі Людмила Литвиненко відзначила, що український медичний добровольчий батальйон «Госпітальєри» був сформований після завершення Революції Гідності та бере участь у російсько-українській війні з 2014 року, втілюючи у життя гасло «Заради кожного життя». «Арійка» констатувала, що добровольці батальйону постійно перебувають на «передовій», надають першу медичну, домедичну допомогу пораненим, займаються їх евакуацією з найгарячіших ділянок фронту, нерідко ризикуючи власним життям.

Інша частина доповіді Людмили Литвиненко була присвячена військово-медичній службі України, проблемі організації медичного забезпечення військ. Доповідачка переконливо довела, що госпітальєри кожного дня боряться за збереження, зміцнення та відновлення сил і здоров’я особового складу військ як найважливішого фактору, що визначає високу боєздатність і бойову готовність ЗСУ.

«Арійка» відповіла на численні запитання учасників круглого столу, серед найпоширеніших – практична діяльність батальйону, особливості кадрового забезпечення госпітальєрів, специфіка діяльності у зоні бойових дій, базові напрями співпраці з центральними і місцевими органами влади, технічне і фінансове забезпечення добровольців та ін.

Директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, д.і.н., проф. І.Я. Соляр від імені учасників круглого столу подякував парамедикині-аспірантці Людмилі Литвиненко та її однодумцям за тисячі врятованих життів українських військових та цивільних, їх героїчну працю та самовідданість в ім’я перемоги над агресором. Він із сумом констатував, що добровольчий батальйон «Госпітальєри», на жаль, не отримує підтримки від держави і своєю діяльністю завдячує добровольцям, які залучені до організації, та благодійним внескам. Директор Інституту зауважив, що ми ніколи не забудемо героїзм медиків, які, нерідко, цінною власного життя рятували військових та цивільних українців!

Ілюстрації із сторінки ФБ Людмили Литвиненко.


2023-11-28 Науковий семінар


Читайте також:

2024-07-19
У липні 2024 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар Інституту релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії та Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ (відділи нової історії України й української літератури).

2024-07-15
Колектив Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України висловлює щирі співчуття рідним і близьким із приводу непоправної втрати – смерті багаторічної працівниці Інституту Дарії КЛИМ. Нехай добрий, світлий спомин про Неї назавжди залишиться у серцях усіх, хто її знав, любив та шанував! Світла і вічна пам'ять...

2024-07-12

1–4 липня 2024 року на базі Інституту медієвістичних студій Лідського університету (Велика Британія) відбувся черговий щорічний Міжнародний медієвістичний конгрес (Leeds International Medieval Congress 2024). Цьогоріч науковий форум був присвячений осмисленню проблематики «кризи» в усіх можливих аспектах цього поняття і зібрав понад 2700 вчених з усього світу. Серед понад двох тисяч доповідей учасники мали можливість заслухати виступ молодшого наукового співробітника відділу історії середніх віків Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, к.і.н. Ростислава Вацеби, котрий представив свої напрацювання у дослідженні демографічних та культурних наслідків кліматичної кризи пізньоантичного малого льодовикового періоду (536–560 рр.) на сході Європи. 


Оголошення:

Видання:

Трансформація суспільно-політичних процесів: українці Східної Галичини (1772–1918): монографія