Відбулося третє засідання наукового семінару «Російсько-українська війна» на тему «Медичний батальйон «Госпітальєри» в російсько-українській війні (2014–2023)»

2023-11-29

28 листопада 2023 р. в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбулося третє засідання наукового семінару «Російсько-українська війна» на тему «Медичний батальйон «Госпітальєри» в російсько-українській війні (2014–2023)». Доповідачаспірантка відділу новітньої історії Людмила Литвиненко (парамедик батальйону «Госпітальєри»).

У виступі Людмила Литвиненко відзначила, що український медичний добровольчий батальйон «Госпітальєри» був сформований після завершення Революції Гідності та бере участь у російсько-українській війні з 2014 року, втілюючи у життя гасло «Заради кожного життя». «Арійка» констатувала, що добровольці батальйону постійно перебувають на «передовій», надають першу медичну, домедичну допомогу пораненим, займаються їх евакуацією з найгарячіших ділянок фронту, нерідко ризикуючи власним життям.

Інша частина доповіді Людмили Литвиненко була присвячена військово-медичній службі України, проблемі організації медичного забезпечення військ. Доповідачка переконливо довела, що госпітальєри кожного дня боряться за збереження, зміцнення та відновлення сил і здоров’я особового складу військ як найважливішого фактору, що визначає високу боєздатність і бойову готовність ЗСУ.

«Арійка» відповіла на численні запитання учасників круглого столу, серед найпоширеніших – практична діяльність батальйону, особливості кадрового забезпечення госпітальєрів, специфіка діяльності у зоні бойових дій, базові напрями співпраці з центральними і місцевими органами влади, технічне і фінансове забезпечення добровольців та ін.

Директор Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, д.і.н., проф. І.Я. Соляр від імені учасників круглого столу подякував парамедикині-аспірантці Людмилі Литвиненко та її однодумцям за тисячі врятованих життів українських військових та цивільних, їх героїчну працю та самовідданість в ім’я перемоги над агресором. Він із сумом констатував, що добровольчий батальйон «Госпітальєри», на жаль, не отримує підтримки від держави і своєю діяльністю завдячує добровольцям, які залучені до організації, та благодійним внескам. Директор Інституту зауважив, що ми ніколи не забудемо героїзм медиків, які, нерідко, цінною власного життя рятували військових та цивільних українців!

Ілюстрації із сторінки ФБ Людмили Литвиненко.


2023-11-28 Науковий семінар


Читайте також:

2024-04-18
У березні 2024 року науковці відділу української мови Інституту українознавства Національної академії наук України взяли участь у серії науково-освітніх заходів «Мовознавці актуалізують», які ініціювала катедра української мови Національного університету «Львівська політехніка».

2024-04-16

11–12 квітня 2024 р. у Інституті історії Варшавського університету відбулася міжнародна наукова конференція «Stosunki polsko-ukraińskie wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę: konteksty historyczne i współczesne», в якій взяли участь провідні історики та політологи Польщі та України, серед них наші колеги із відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин».


2024-04-16

23 березня 2024 р. у Київському національному університеті Т. Шевченка відбулися річні наукові читання Національної академії наук вищої школи України, на яких обговорено актуальні проблеми розвитку науки, освіти та культури України, захисту її від новітньої російської агресії. Особливе зацікавлення викликали доповіді економіста Анатолія Кінаха, медикині Ольги Богомолець, фізика і перекладача Максима Стріхи, історика Георгія Папакіна. У виступі нашого колеги, завідувача відділу «Центр дослідження українсько-польських відносин» Миколи Литвина проаналізовано особливості польсько-українських міждержавних і міжнаціональних відносин, актуалізовано історіографічні та археографічні перспективи дослідження проблеми.


Оголошення:

Видання:

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: історія, імена, ідеї