Наталія Мисак виступила із доповіддю «Карпати у житті Івана Франка»

2023-12-01

28 листопада 2023 р. старша наукова співробітниця відділу нової історії України, к.і.н. Наталія Мисак виступила із доповіддю «Карпати у житті Івана Франка» на засіданні щомісячного міждисциплінарного франківського наукового семінару «Перехресні стежки» в Інституті франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка. Вона акцентувала не лише на глибокій залюбленості письменника у мальовниче природне середовище гір, а й на зацікавленості етнографічною і фольклорною неповторністю регіону, що всебічно відобразилася у науковій і літературній творчості І. Франка. У виступі дуже докладно, у хронологічному перерізі, із рясними апеляціями до мемуарних свідчень, епістолярію сучасників і самого письменника, Н. Мисак наголосила на екзистенційному зв’язку І. Франка з горами, накреслила мапу його численних мандрівок карпатським регіоном.


2023-12-01 Семінар про І. Франка


Читайте також:

2024-02-27
Запрошуємо Вас на черговий науковий семінар Ради молодих вчених Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України, організований спільно з Радою молодих вчених Відділення історії, філософії та права НАН України та ініціативою "Публічний лекторій: простими словами про складне минуле" на платформі Zoom.

2024-02-19

19 лютого, 2024 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.002 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Кіорсака Владислава Борисовича «Русь і Східна Європа в історичній пам’яті середньовічних скандинавів (на матеріалах саг про давні часи)» зі спеціальності 032 «Історія та археологія».


2024-02-13
Колектив Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України висловлює співчуття старшому науковому співробітнику відділу української мови, доктору філологічних наук Ганні Михайлівні Дидик-Меуш із приводу важкої і непоправної втрати – смерті Батька Михайла Миколайовича.

Оголошення:

Видання:

Росія–Україна: зради, союзи, війни