Відбувся круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції»

2024-11-28

27 листопада у Відділі української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України відбувся круглий стіл «Література часу війни: екзистенційні виміри та естетичні тенденції». Говорили про літературний наратив воєнного часу, його спадкоємність та трансформацію.

Надія Гаврилюк (канд.філол. н., ст наук. співр. відділу теорії літератури Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України) у доповіді «Репрезентація памʼяті: мова поезії» торкнулася відтворення культурної та комунікативної пам’яті в сучасній поезії про війну. Марина Рябченко (канд. філол.н., ас. кафедри історії української літератури, теорії літератури та літературної творчості Навчально-наукового інституту філології КНУ) окреслила тяглість традиції у творенні прози про війну у доповіді «Українська комбатантська проза як важлива частина літературної процесу: генеза, провідні риси». Наталія Мочернюк (д-р філол. н., ст. наук. співр. відділу української л-ри) поділилася своїми міркуваннями про розвиток репортажної прози про російсько-українську війну. Наталія Філоненко (канд. філол. н., наук. співр. відділу української л-ри) розповіла про відображення в сучасній українській літературі процесів окупації та існування сірих зон. Марина Демедюк (канд. філол. н., наук. співр. відділу української л-ри) говорила про образ Другої світової та сучасної російського-української війни в усних оповідях з Волині.

Модерував захід Тарас Пастух (д. філол. н., завідувач відділу української літератури).


Круглий стіл


Читайте також:

2025-01-20
Мовознавча комісія НТШ, Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка та Інститут українознавства імені Івана Крип'якевича НАН України щиро запрошують на семінар до 90-річчя від дня народження Професора Мар'яна Демського!

2025-01-20
Відповідно до Примірного положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2018 р. № 404, розпорядженням Президії НАН України № 553 від 04.10.2018 р та Положення про порядок заміщення вакантних посад наукових працівників в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України від 25.10.2018 р. затверджено перелік учасників конкурсу на заміщення вакантної посади

2025-01-19

16 січня 2025 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 35.222.01 Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України, м. Львів відбувся публічний захист дисертації Жив’юка Андрія Анатолійовича  «Органи НКВД/НКГБ СРСР у Західній Волині (вересень 1939 – червень 1941 рр.): структура, кадровий склад, репресії», представлену на здобуття наукового ступеня доктора історичних наук зі спеціальності 07.00.01 – історія України.


Оголошення:

Видання:

Патер Іван. Союз визволення України (1914–1918). Постаті