Дидик-Меуш Г. Мокряни. Говірка маминого села. Словник.

Дидик-Меуш Г. Мокряни. Говірка маминого села. Словник. Львів: Піраміда, 2021. 288 с.

Пропоноване видання є словником говірки села Мокряни Дрогобицького району Львівської області. Говірка належить до наддністрянського говору і в межах цього говору становить самобутнє явище. Словник укладено на підставі мовлення носіїв говірки чотирьох поколінь однієї родини, що стало можливим завдяки записами Дарії Дидидик (Бучок), через те книжка є особливою і з погляду лексикографічного жанру: "мамин словник", "словник однієї родини", "жіночий словник". Лексикографіча праця адресована діалектологам і мовознавцям загалом, культурологам, етнографам і всім, хто розуміє важливість зберегти живу народну українську мову, а також пам'ять та історію свого роду, своєї малої батьквіщини."Мокряни. Говірка маминого села. Словник" - перша книжка з авторської серії MOVApro.

Завантажити оригіналДивіться також:

Гупало Віра. Бернардинський монастир у Дубні та фунеральна культура волинської шляхти в XVII – першій половині ХІХ століття ( за матеріалами археологічних досліджень)
Гавінський А., Яковишина Я. Культури Трипілля та лійчастого посуду як приклад контактів енеолітичних спільнот
Яна Яковишина, Оксана Куценяк. Трипільська антропоморфна пластика у фондах Львівського історичного музею
Оголошення:
Новини:

Російсько-українська війна в польському й українському дискурсах

13 березня 2023 року у Львові презентовано Спеціальний рапорт Еміграційної платформи ЕВЛ та Студіум Східної Європи Варшавського університету "Воєнні біженці з України. Рік в Польщі". У презентації взяли участь науковці відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича НАН України. Дискусію викликало неточне формулювання терміна "воєнні біженці", а також відсутність у проєкті будь-яких згадок про історичну спадщину нинішніх переселень. Результати досліджень польських та українських науковців буде опубліковано у фаховому виданні Інституту "Україна-Польща: історична спадщина, суспільна свідомість".

Допомога історикам Малої академії наук

5 березня 2023 р. відбувся обласний тур Всеукраїнського конкурсу членів МАН, на якому найкращих молодих істориків відзначено грамотами дирекції Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України. Член журі, завідувач відділу "Центр дослідження українсько-польських відносин" Інституту, проф. Микола Литвин розповів молодим дослідникам та педагогам області про традиції Інституту і заохотив молодих науковців після завершення вищих навчальних закладів вступати до аспірантури Інституту.