Дидик-Меуш Г. Мокряни. Говірка маминого села. Словник.

Дидик-Меуш Г. Мокряни. Говірка маминого села. Словник. Львів: Піраміда, 2021. 288 с.

Пропоноване видання є словником говірки села Мокряни Дрогобицького району Львівської області. Говірка належить до наддністрянського говору і в межах цього говору становить самобутнє явище. Словник укладено на підставі мовлення носіїв говірки чотирьох поколінь однієї родини, що стало можливим завдяки записами Дарії Дидидик (Бучок), через те книжка є особливою і з погляду лексикографічного жанру: "мамин словник", "словник однієї родини", "жіночий словник". Лексикографіча праця адресована діалектологам і мовознавцям загалом, культурологам, етнографам і всім, хто розуміє важливість зберегти живу народну українську мову, а також пам'ять та історію свого роду, своєї малої батьквіщини."Мокряни. Говірка маминого села. Словник" - перша книжка з авторської серії MOVApro.

Завантажити оригінал



Дивіться також:

За свободу: українсько-польський діалог та спроби порозуміння
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України: історія, імена, ідеї
Білорусько-українське пограниччя: етнополітичні, мовні та релігійні критерії самоідентифікації населення
Оголошення:
Новини:

Відбувся науковий семінар "Дмитро Вітовський - державний та військовий діяч ЗУНР"

У липні 2024 р. у Львівському музеї історії релігії відбувся семінар Інституту релігієзнавства – філія Львівського музею історії релігії та Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАНУ (відділи нової історії України й української літератури).

Вічна пам'ять!

Колектив Інституту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України висловлює щирі співчуття рідним і близьким із приводу непоправної втрати – смерті багаторічної працівниці Інституту Дарії КЛИМ. Нехай добрий, світлий спомин про Неї назавжди залишиться у серцях усіх, хто її знав, любив та шанував! Світла і вічна пам'ять...